6 inç ekranlı bir diğer seçenek Alcatel One Touch Hero

6 inç ekranlı bir diğer seçenek Alcatel One Touch Hero
6 inç ekranlı bir diğer seçenek Alcatel One Touch Hero

Alcatel’in en büyük cep telefonlarından biri olan kalem destekli One Touch Scribe HD ile gelen 5 inç yetmiyorsa 6 inç ekranlı One Touch Hero ilginizi çekebilir. Yeni ilan edilen telefon ya da daha doğrusu phablet’te Full HD ekran ve Android 4.2 işletim sistemi dışında E-mürekkep kapak adı verilen özel aksesuar ilgi çekiyor. Bunu kullananlar telefonu açmadan e- kitap okuyabiliyor.

Diğer aksesuarlarsa kablosuz şarj imkanı veren arka kapak ve LED uyarı sistemi içeren MagicFlip kapak. Bu aksesuarlar olmasa bile Alcatel One Touch Hero ilgi çekici bir cihaz. Dört çekirdekli 1.5 GHz işlemci, 2 GB RAM, 13 MP kamera ve 2 MP ön kamera, 8 ya da 16 GB depolama alanı içeriyor. Telefonda Wi-Fi kablosuz ağ, Bluetooth 4.0, GPS gibi özellikler standart. Boyutlarla ilgili net bir açıklama yapılmış değil ama 6 inç ekrandan ötürü büyük ve ağır olması kaçınılmaz.

Ekranda kullanılan panel tipi IPS olduğundan renkler ve görüş açıları son derece başarılı. Sony Xperia Z Ultra aksine bu modelde kamerayla birlikte LED flaş sunuluyor. 3400 mAh kapaasiteli bataryanın sunacağı kullanım ömrü hayli iyi olacak gibi görünüyor. microSD kartlarla depolama alanı arttırılabiliyor. Aksesuar olarak sunulan masa beşiğini alırsanız duvara 70 inç genişliğinde yansıtma yapan projektör gibi kullanabilirsiniz. 12 kandela parlaklık sunan projektörden verim almak için oda karanlık olmak zorunda.