Adını hatırlayan yok hala kullanan var!

Adını hatırlayan yok hala kullanan var!
Adını hatırlayan yok hala kullanan var!
İnternete bağlanmak için eziyet çektiğimiz günleri hatırlıyor musunuz? Siz hatırlamasanız da, bu eziyeti çekmeye devam eden o kadar çok insan var ki...

Eğer 30 yaşın üzerindeyseniz, internetin ilk günlerinde kullandığımız 56K modemleri de mutlaka hatırlıyor olmalısınız. Telefon hattımız aracılığıyla bizi internete bağlayan, biz internette gezinirken telefon hattımızın meşgul çalmasına nedeni olan ve özellikle ülkemizde büyük telefon faturaları ile sonuçlanan “dial-up” bağlantısı, işte bu modemleri kullanıyordu.

Size belki dial-up günleri çok eskide kalmış gibi gelebilir. Ama ABD’de, küçümsenemeyecek bir grup insan, halen dial-up bağlantı aracılığıyla internete bağlanıyor.

ABD’li internet servis sağlayıcı American Online’ın verilerine göre, ABD’de şu an yaklaşık 2.1 milyon kişi, dial-up bağlantıyı kullanmaya devam ediyor. 56K modemlerle interete bağlanan kullanıcıların ortak noktası ise, bilgisayarlarının çok eski donanıma sahip olması.

ABD’deki dial-up kullanıcıları her ne kadar 4 yıl öncesine göre yarı yarıya azalmış da olsa, 2.1 milyon rakamı bile şaşırmamız için yeterli.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İnternet

  ,

  Telefon