Akıllı telefonlarınız için yeni uygulamalar

Akıllı telefonlarınız için yeni uygulamalar
Akıllı telefonlarınız için yeni uygulamalar
Mobil uygulamalarla hayatımızı idame ettirmemiz imkansız ancak pek çok uygulamayla yapmak istediklerimizi kolaylaştırmamız mümkün. Sizler için akıllı telefonunuzda ihtiyacınız olabilecek yeni uygulamaları derledik.

Bu uygulamalardan kimisi sizin için telefonunuza getirecek, kimisi sanal parayla alışveriş yapmanızı sağlayacak. Hepsinin ortak özelliği sizin için hayatı daha kolay hale getirme amacıyla hazırlanmış olmaları. İşte her akıllı telefonun ihtiyacı mobil uygulamalar...

Android / APUS Bildirimleri


APUS ana ekrandan görünebilecek bildirimler getirdi. Hatta dosya içerisindeki uygulamalar da buna dâhil. Bundan sonra APUS bildirimleri telefon, SMS, WhatsApp ve Gmail ile birlikte çalışacak. Eğer APUS’un Android’e bakış açısına hayransanız bu yenilik sizler için zaten gerçekleşmesi gereken bir eklemeydi. İlerleyen zamanlarda bu özelliğe bağlı yeni servisler görmek güzel olabilir.

Android / Yummly


Artık internetten yemek tarifi aramaya son! Yummly cebinize kocaman bir Emine Beder kitabı yerleştiriyor. Bu uygulamanın en büyük özelliği yemek tariflerini toplayıp bir mutfak repertuvarı oluşturabilmeniz. iOS kullanıcıları tarafından çok sevilen bu uygulama şimdi de Android tarafından oluşturuldu.

iOS / Drummer

 

Keezy Drummer müzik seansları düzenleyenlere dijital perküsyon sağlayan eğlenceli bir uygulama. Farklı efekt, tempo ve biçimler uygulanabilen iyi tasarlanmış bir kullanıcı ara yüzü. Geliştirenlerin söylediğine göre “müzik evrenseldir” ve bu basit tasarım uyarlamaların aralığını genişletiyor ve perküsyonun gücünü ilgilenen herkesin ellerine bırakıyor.

iOS /Exposure

Exposure adlı uygulama fotoğraflarınıza kişilik katıyor. Çeşitli düzenleme araçları ile fotoğraflarınızı siyah-beyaz efekti, renk yoğunluğu ya da boyamaya benzer özellikleriyle bir adım öteye götürebilirsiniz. Exposure uygulaması mobil fotoğraf düzenlemesi yapmayı sevenler için birebir.


Windows Phone / Lumia Cinemagraph Beta

Lumia Cinemagraph, fotoğrafın hangi alanını canlandırırsanız canlandırın bir elementi her zaman sabit tutan GIF gibi dosyalar yaratıyor. Cinemagraphın önceki yenilenmesinden en büyük farkı sosyal ağlarda paylaşmanın çok daha kolay olması. Önceden sosyal ağda paylaşabilmek için bir Nokia hesabına sahip olmanız gerekiyordu. Artık Cinemagraph ile yaptığınız ilginç görselleri insanlara gösterebilirsiniz.

Multi-Platform / Circle

Circle popüler bir Bitcoin(dünyanın herhangi bir yerindeki bir insana hızlıca ödeme yapabileceğiniz sanal para birimi) servis sağlayıcısı ve artık iOS ve Android için yeni uygulamalarla erişmek hiç olmadığı kadar kolay. Circle uygulaması sayesinde kullanıcılar ödeme yapabilecek, para talep edebilecek hatta dolar ve Bitcoin tutarları arasında dönüştürme yapabilecek. Android uygulamanızın olması biraz daha farklı bir durum yaratıyor. Çünkü geleneksel banka hesaplarından hoşlanmayan ucuz Androidleri olan insanlar için bu uygulama birebir. Circle uygulamasının amacı Bitcoin’nin kullanımını kolaylaştırmak.