Android Telefonda Ekran Videosu Nasıl Çekilir

Android Telefonda Ekran Videosu Nasıl Çekilir
Android Telefonda Ekran Videosu Nasıl Çekilir
Telefon oyunlarında rekor kırmasına kırdınız ama nasıl yaptığınızı anlatmak zor mu geliyor? Gelmesin. Android işletim sistemli telefonlarda artık ekran videosu çekmek çok kolay!

Fobito'da yer alan habere göre Google ’ın mobil işletim sistemi Android ’in önceki versiyonlarında kullanıcıların en çok beklediği özellik ekran hareketlerini kaydedebilecekleri ve ekran videosu çekebilecekleri bir uygulamaydı. Android’in 5’inci versiyonu olan Lollipop ile gelen bu özellik, kullanıcıların beğenisini topladı.

Oyun oynarken ya da dilediğiniz bir uygulamayı kullanırken yaptığınız hareketleri video olarak kaydetmenizi sağlayan Ilos uygulaması, kolay kullanımı ile de tercih ediliyor.

Ilos ile ekran videolarınızı kaydetmek için uygulamayı telefonunuza indirip çalıştırdıktan sonra Capture Screen butonuna basın. Ardından açılan ekranda kayıt ayarlarınızı dilediğiniz şekilde değiştirin ve Start Capture butonuna basın.

Kaydedeceğiniz uygulama ya da oyunu çalıştırdıktan sonra bildirim ekranınıza gelen uygulama bildiriminden Start butonuna dokunarak kaydınıza başlayabilirsiniz. Eğer bildirim uygulamanızı çalıştırdığınızda otomatik olarak gelmezse bildirim ekranınızı telefon ekranınızın üst kısmından kaydırarak Start butonuna tekrar erişebilirsiniz.

Kaydınızı tamamladıktan sonra dilediğiniz yerde bildirim ekranınızı indirerek Stop butonu ile ekran kaydınızı durdurabilirsiniz.

Ekran videonuz tamamlandıktan sonra Paylaş simgesine dokunarak çektiğiniz ekran videonuzu arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Ilos uygulamasını telefonunuza indirip ekran videolarınızı kaydetmek ve uygulamanın kullanımı hakkındaki diğer detaylara ulaşmak için Fobito'nun konu ile ilgili detaylı yazısını okuyabilirsiniz. Mobil kullanım deneyiminizi artıracak ve günlük yaşamınızı kolaylaştıracak her türlü uygulama hakkında güncel içerikler de yine aynı adreste!


  ETİKETLER:

  Google

  ,

  Android

  ,

  Oyun

  ,

  Telefon

  ,

  Güncel

  ,

  Ilos

  ,

  kayıt