Android uygulamaları bilgisayarınızda nasıl çalıştırırsınız?

Android uygulamaları bilgisayarınızda nasıl çalıştırırsınız?
Android uygulamaları bilgisayarınızda nasıl çalıştırırsınız?
Google Chrome'un hemen her işinizi kolaylaştıran çok faydalı eklentileri mevcut. Play Store'dan bilgisayarınıza apk dosyalarını indirmenizi sağlayan Google Chrome tarayıcısı, artık mobil uygulamaları da bilgisayarınızla çalıştırabilmenize imkan veriyor.

Chrome Uygulama Başlatıcı adı altında tarayıcınıza kuracağınız ARC Welder isimli uygulama mobil cihazlarınızın uygulama dosyası olan .apk dosyalarını çalıştırabilmenizi sağlıyor ve tablet ya da telefonunuzdaki tüm uygulamaları bu eklenti sayesinde bilgisayarınızda da kullanabiliyorsunuz.

fobito.com’un derlediği bilgilere göre işte bilgisayarınızda mobil uygulamaları çalıştırmak için izlemeniz gereken adımlar:

1- ARC Welder eklentisini Google Chrome tarayıcınıza yükleyin

Chrome tarayıcınızın web mağazasına giderek ARC Welder isimli eklentiyi tarayıcınıza ekleyin.

2- Chrome Uygulama Başlatıcı’dan ARC Welder isimli eklentiyi çalıştırın

Kurulumdan sonra görev çubuğu veya dock'a gelen Chrome Uygulama Başlatıcı'yı açın ve ARC Welder'i çalıştırın.

3- ARC Welder uygulamasının kurulumunu tamamlayın

Choose butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yükleyeceğiniz uygulamaların saklanacağı klasörü belirleyin. (Örneğin; Belgeler/ARCWelder)

4- İndirdiğiniz herhangi bir uygulamanın apk dosyasını ARC Welder ile çalıştırın

Güvenilir bir siteden indirdiğiniz uygulamayı Add your APK butonuna tıklayıp ARC Welder ile çalıştırın. İndirdiğiniz apk dosyasının kaynağına dikkat etmeniz bilgisayarınızı virüs ve benzeri zararlı yazılımlardan koruyacaktır. Bu nedenle bilmediğiniz ya da güvenmediğiniz kaynaklardan dosya indirme işlemi yapmamanızı öneriyoruz.

5- Yüklediğiniz uygulamayı çalıştırın

Bu ekranda uygulamanın pencere boyutlarını seçtikten sonra Launch App'a tıklayarak çalıştırabilirsiniz. (Bazı durumlarda pencere boyutları problem yaratabiliyor, yeniden kurulum yaparken Landscape yerine Portrait gibi farklı seçenekleri tercih etmelisiniz)

6- Artık dilediğiniz Android uygulamasını yükleyip bilgisayarınızdan çalıştırabilirsiniz

Artık sonra bilgisayarınıza yüklediğiniz Android uygulamalarını Chrome Uygulama Başlatıcı'dan tek tıkla çalıştırabilirsiniz.


  ETİKETLER:

  Google

  ,

  Android

  ,

  Virüs

  ,

  Chrome

  ,

  dosya