Apple bombayı patlattı! iOS 8 nasıl yükleniyor ne özellikleri var?

Apple bombayı patlattı! iOS 8 nasıl yükleniyor ne özellikleri var?
Apple bombayı patlattı! iOS 8 nasıl yükleniyor ne özellikleri var?
Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 plus'ı çıkartmadan önce iOS 8'i piyasaya sürdü! Birçok özelliği bulunan iOS 8'de ne gibi yenilikler var? İşte yeni sistem hakkında bilmeniz gerekenler.

Herkesin merakla beklediği iOS 8 çıktı!. iOS 8 dün gece , Apple Store’daki yerinialdı. Geçtiğimiz hafta iPhone 6 ve iPhone 6 plus’ın lansmanını yapan Apple CEO ’su Tim Cook, aynı zamanda iOS 8’in de çıkış tarihini duyurmuştu.

Türkiye için en önemli özellik, mesaj atmak için Türkçe ses destepğinin gelmesi oldu. iOS 8’in Türkçe Siri öncesinde attığı ilk adım olarak görülüyor.

Şarj sorunu halledildi mi? 
iPhone kullanıcılarının en büyük şikayeti, şarjın hızlı bitmesiydi. Öyle ki Apple kullanıcıları “Bana yenilik yapma şarjı düzenle” şeklinde isyanları olmuştu.
iOS 8 ile birlikte, en fazla şarj harcayan uygulamar, kullanıcılara gösterilecek ve kullanıcılar arka planda çalışan bu uygulamaları kolaylıkla kapatabilecek. Apple, bu konuda Android’den çok geri kaldığını kabul etmeli. Çünkü Android cihazlarda yıllardır var olan özellik, iOS’a 8. Versiyonuyla yeni giriyor.

iOS8 nasıl yüklenir? 

Apple’ın yeni sistemini kurabilmek için, telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelerek “Güncellemeleri denetle” seçeneğine tıkladığınızda yükleme butonu karşınıza çıkacaktır.  Sistemi yüklemenin bir diğer yolu ise, cihazınızı PC’ye bağlayarak iTunes aracılığıyla güncelleyebilirsiniz.


iOS 8’e geçmeden önce hayat kurtaran tavsiye! 
iOS 8 kurulmadan önce, kullanıcılar mutlaka cihazları içerisindeki verileri yedeğine almasını şiddetle tavsiye ediyoruz. iOS 8’i kurduktan sonra, telefonlarınız, fotorğaflarınız ve müziklerinizin gitmemesi için dikkatli olmalısınız.

Sistem hangi telefonlar yüklenebilecek?

- iPhone 4
- iPhone 4S
- IPhone 5
- iPhone 5S
- iPhone 6
- iPhone 6 Plus
- iPad Mini
- iPad Mini 2
- iPad 2
- iPad 3
- iPad 4
- iPad Air