Apple, FATİH'ten elendi!

Apple, FATİH'ten elendi!
Apple, FATİH'ten elendi!

Tablet cihazları ilk kez tasarlayan, üreten ve dünyaya kazandıran Apple, milyonlarca tabletin satın alınacağı FATİH projesinden mali yetersizlik nedeniyle elendi!

Önce Apple, Samsung, Vestel, Casper-Exper-Probil, Apple, Telpa, Mobil-TelElektromed, Microsoft ve Arçelik firmalarının bulunduğu ihaleden Mobil-TekElektromed ve Apple, elendi. 10.6 milyon tabletin satıl alınacağı bu projede, firmaların üretim kapasitesi ve verdikleri teklifler büyük önem taşıyor.

İlk aşamada 8 bin 500 tablet, General Mobiledan satın alındı. İkinci aşamada 49 bin tablet ise Vestelden satın alındı. 10.6 milyon tableti kimin üreteceğine ise henüz karar verilmedi, ancak kesin olan bir şey var: Apple değil.

Appleın elenmesiyle ilgili mali yetersizlik dışında bir açıklama yapılmadı. Projenin kazananları ise yerli firmalar oldu.

İstanbul Zorlu Centerda dünyanın en büyük Apple Storelarından birini açacak olan Apple CEOsu Tim Cookun yakın zamanda görüşeceği Abdullah Gül ile FATİH projesiyle ilgili gündemini tamamen değiştirmesi bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet