Apple iPhone 6S'i bugün tanıtıyor

Apple iPhone 6S'i bugün tanıtıyor
Apple iPhone 6S'i bugün tanıtıyor
iPhone 6S ve 6S Plus'un bugün akşam saatlerinde San Fransisco'da tanıtımı yapılacak. Yeni iPhone'un 18 Eylül'de İngiltere'de satışa çıkacağı belirtiliyor.

RADİKAL - 9 Eylül 2015'de gerçekleşecek Apple lansmanında birçok yeni ürün piyasaya çıkıyor. Yenilenen özellikleri ile iPhone 6S ve 6S Plus bugün akşam Türkiye saatiyle 20.00 sularında tanıtılacak. Telefonlarla birlikte Apple yazılımı olan iOS 9 'un final sürümünün de yayınlanacağı söyleniyor. Ayrıca yeni bir Apple TV'nin de duyurulacağı, Ekim ayında piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Bunların yanında başka donanımlar veya Apple yazılımlarına ait güncellemelerin de lansman içinde yer alacağı konuşuluyor.

Apple'ın yeni ürünleri hakkındaki iddialar sadece lansmanda tanıtılacak ürünleriyle sınırlı değil. Önümüzdeki yıl çıkarması beklenen iPhone 7 için bile şimdiden söylentiler çıkmaya başladı. KGI Securities şirketinin analiz uzmanlarından Ming Chi Kuo, iPhone 7’nin Apple’ın şimdiye kadarki en ince telefonu olacağını ifade ediyor. Apple’ın iPhone 7’den önce çıkardığı iPad Air 2 ve iPod Touch cihazlarının her ikisi de 6.1 milimetre kalınlığında. Piyasaya en son sürülen telefonu iPhone 6 ise 6.9 milimetre kalınlığındaydı.

İPHONE 7 EN İNCESİ OLACAK

İddialara göre yeni iPhone 7, iPad Air 2 ile eş kalınlıkta olacak ve böylece şimdiye kadar üretilen iPhone’lardan en incesi olarak piyasaya sürülecek.

DAHA UZUN ÖMÜRLÜ PİL

Söylentilere göre Android telefonlarda her geçen gün artan pil ömrü sonunda Apple’ı da harekete geçirdi. Apple son iPhone’u ile daha kısa sürede daha uzun ömürlü bir pil ile çalışacak.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 6 Plus 5.5 inç Retina HD ekrana, 8 MP arka kamera ve 1.2 MP ön kameraya, 1.4 GHz Apple A8 işlemciye sahipti. Yeni iPhone’da bu özelliklerin daha da geliştirileceği ifade ediliyor.

 iPhone'un pek bilinmeyen özellikleri:

  • Kameranız açıkken fotoğraf çekme butonuna uzunca basarsanız, seri fotoğraf çekebilirsiniz.
  • Gece müzik dinlerken uyuyakalanlardansanız bu özellik sizin için! Telefonunuzun sayaç bölümünden, müzik çalma süresini kendiniz ayarlayabilir ve otomatik olarak çalmayı durdurabilirsiniz.
  • Gönderilen mesajın okunup okunmadığını öğrenmek için iMessage uygulamasını kullanabilirsiniz. Kullanmak için “Okundu Mesajları Gönder” seçeneğine basmak yeterli.
  • Telefonunuzu su terazisi olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? iPhone’da pusula uygulamasını açtıktan sonra ekranı sola kaydırarak su terazisi uygulamasını aktif hale getirebilirsiniz.
  • Gelen bildirimleri görmek için flaş ışığını kullanabilirsiniz. Örneğin arama geldiğinizde flaşınız yanıp sönebilir. Ayarlar menüsü içinde ilgili ayarı bulabilirsiniz.
  • iPhone'da herhangi bir bölümde yazı yazarken iPhone'u sağa sola sallarsanız karşınıza üç seçenek çıkacak. “Geri Al” butonuna tıklarsanız yazdıklarınızı silebilirsiniz.
  • iPhone’unuzda elleriniz yağlı ancak telefonu açmak istiyorsunuz; burnunuzu kullanabilirsiniz.