Apple Watch'a akıllı kayış müjdesi

Apple Watch'a akıllı kayış müjdesi
Apple Watch'a akıllı kayış müjdesi
Yeni yayınlanan rapora göre Apple, akıllı saat piyasasında önemli bir pay sahibi olan Apple Watch'ın daha fonksiyonel bir hale gelebilmesi için yeni bir kayış projesi üzerinde çalışıyor.

Samsung, LG gibi rakiplerin gerisinde kalmayarak Apple Watch’ı piyasaya süren Apple, geliştirdiği ürünü daha fonksiyonel bir hale getirmek için çalışmaya devam ediyor.

Apple’ın ülkemizde de yakın zamanda satışa sunulan Apple Watch modellerinden memnun olmadığı ve geliştirmek için çalışmalara başladığı bildirildi.

AKILLI KAYIŞ İÇİN YENİ SENSÖRLER GÜNDEMDE

Yayınlanan bilgilere göre ise bu akıllı kayış ile Apple Watch'a kazandırılacak yeni özellikler; kan oksijen seviyesi ölçümü, vücut sıcaklığı ölçümü, soluk alıp-verme yoğunluğu ve kalp ritim ölçümü olarak sıralanıyor. Bunun yanında yeni eklenecek sensörlerin kayış üzerinde olacağı düşünüldüğünde getireceği bu yenilikle Apple’ın kasa kalınlaşmasının önüne geçmeye çalıştığı düşünülüyor. Akıllı kayış çalışmaları, 2016 yılı içerisinde son bulup kullanıcıların beğenisine sunulabilecek. Ancak akıllı kayışların, Apple Watch’la birlikte mi yoksa ayrı olarak mı satılacağı henüz kesinlik kazanmış değil.


  ETİKETLER:

  Apple

  ,

  Samsung

  ,

  Kalp