Apple'ın yeni COO'su Jeff Williams oldu

Apple'ın yeni COO'su Jeff Williams oldu
Apple'ın yeni COO'su Jeff Williams oldu
Apple'da üst düzey görevlerde değişiklik yapıldı. En dikkat çekeni ise Jeff Williams'ın Apple'ın yeni COO olmasıydı. Tim Cook da Steve Jobs'ın koltuğuna oturmadan önce şirketin COO'suydu.

Apple'da akşam saatlerinde üst düzey atamalar yapıldı. Steve Jobs'ın hayatta olduğu dönemde Tim Cook'un üstlendiği COO'luk görevi bugünden itibaren Jeff Williams'ın oldu. Williams, 2008 yılından bu yana Apple'da çeşitli görevlerde çalıştı ve bugünlere kadar geldi.

Williams'ın COO olması ise oldukça önemli bir gelişme; zira Tim Cook'un da bu görevi yürütürken şirketin başına geçmesi, Williams'ın şimdiden 'geleceğin CEO'su olarak görülmesine yol açtı.

Bir diğer önemli değişiklik ise Apple'ın Küresel Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller'ın yetkilerindeki genişlemeydi. Schiller artık App Store’un tüm platformlardaki yönetimi üstlenecek ve Apple’a yeni bir stratejik hız kazandırmaya çalışacak.

Johny Srouji Apple'ın Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini devralırken, Tor Myhren ise Ocak ayı itibariyle Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.