Bilgi Üniversitesi açık kaynağı ağırlıyor

Bilgi Üniversitesi açık kaynağı ağırlıyor
Bilgi Üniversitesi açık kaynağı ağırlıyor
İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü, '6. Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri'ni ve '8. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ni 17-18 nisan tarihlerinde gerçekleştirecekİstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü, her yıl düzenlediği "Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri"ni bu yıl da gerçekleştiriyor. Bu yıl 6. gerçekleşecek olan etkinliğin yanında, "Linux ve Özgür Yazılım Şenliği" etkinliğinin de 8. gerçekleşecek.

Türkiye'nin özgür yazılım ve açık kaynak konularında daha fazla bilinçlenmesinin ve üretime geçmesinin amaçlandığı etkinlikte, geçtiğimiz yıl dünyada ve Türkiye'de özgür yazılım ve bilişim teknolojileri alanlarında yaşanan önemli gelişmeler tartışılacak. Bu yılın konukları arasında JavaScript programlama dili'nin önemli ismi Douglas Crockford, Google Chrome web tarayıcısı program yöneticisi Jonathan Conradt ve KDE e.V yöneticisi ve KDE geliştiricisi Sebastian Kügler bulunuyor.

17-18 Nisan 2009 tarihlerinde, Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde gerçekleşecek olan etkinlik, ilgilenen herkesin ücretsiz olarak katılımına açık.

KAYNAK: Yahoyt.com / Aklı fikri teknoloji olanların sitesi