Bilgisayarınızı korumanın basit ve bedava yolları

Sircam virüsü için birçok firma yama yazılımları çıkardı.

Sircam virüsü için birçok firma yama yazılımları çıkardı. Ancak bunların içinde en hızlı ve pratik olanı
http://www.sarc.com/avcenter/FixSirc.com adresinde bulunuyor. Yazılım birkaç saniyede yükleniyor ve son derece kolay kullanılıyor. Elbette bu, sizi sadece Sircam'den koruyacak. Eğer ileride bu tip sorunlarla hiç uğraşmamak istiyorsanız, iyi bir antivirüs yazılımı çekmeniz, bununla da yetinmeyip düzenli olarak güncellemeniz gerek.
Quick Inspector
http://www.shavlik.com/security/default.asp
Tamamen ücretsiz olan bu yazılım, tam anlamıyla virüslere odaklanmıyor olsa da, bilgisayarınızda virüs ve benzeri istenmeyen yazılımların girmek için kullandığı tüm açık kapı ve çürük duvarları bulup tamir ediyor. Üstelik bunu Windows NT, 2000, XP, 95, 98 ve ME işletim sistemlerinin hepsinde eksiksiz yerine getiriyor. Üstelik bunların hepsini herhangi bir yazılım çekmenize gerek kalmadan internet sitesinde gerçekleştiriyor.
Symantec Security Check
http://symantec.com/avcenter/
Yukarıdaki hizmet güvenlik açıklarını arıyor. Peki ya çok geç kalınmışsa? Ya bir sinsi virüs bilgisayarınızın içine sızmış ve bir pundunu bekliyorsa? İşte bu stresle yaşamamak için de bu adresi ziyaret etmenizde fayda var. Dünyanın en çok tercih edilen antivirüs uzmanlarından Symantec firması yine size bir şey yükletmeden, internet üstünden, en fazla 20 dakika içinde tüm sisteminizi didik didik arıyor ve bilinen tüm virüslerden temizliyor. Bunu bedava yaptığını da hatırlatmakta fayda var. (Hizmet sayfadaki 'Free Online Virus and Security Check' başlığı altında bulunuyor)