Bilişim'e doğru

Bu sene 4-9 eylül tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü'nde gerçekleştirilecek olan Bilişim Fuarı'nda birçok firma yeni ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

Bu sene 4-9 eylül tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü'nde gerçekleştirilecek olan Bilişim Fuarı'nda birçok firma yeni ürün ve hizmetlerini sergileyecek. Microsoft önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği yeni işletim sistemi XP'yi ve aynı konsepti izleyen Office XP yazılım setini, AMD firması yeni nesil işlemcilerini ve bilgisayar performansına etkilerini katılımcılara sunacak. Yine Türkiye'de ilk defa tanıtılacak teknolojilerden birisi de Faceit adlı yüz algılama sistemi olacak. Bu teknoloji insan yüzlerini birbirinden ayırmaya yarıyor ve özellikle kumarhane, para çekme makineleri ve futbol maçlarında şüphelileri tespit edebilmeye yarıyor.
Bir diğer ilgi çekici teknoloji de Panasonic firması tarafından ziyaretçilere tanıtılacak.
Geçtiğimiz sene ilk görüntülü cep telefonu sistemini sergileyen Panasonic, bu sene de gözden kimlik tanımlaması yapan sistemi standında tanıtacak. Aynen parmak izi gibi ayırt edici olan göz tanıma sistemi, gelecekte birçok güvenlik kontrol noktasında uygulamaya geçecek teknolojilerden
birisi. Panasonic standında ayrıca sadece bir pul büyüklüğünde 64 MB bellekli özel güvenlik çiplerini ve kol saati kavramını kökünden değiştirecek bir uygulamayı inceleyebileceksiniz.
Bilişim ile ilgili diğer önemli bir detay da bu sene ücretli katılıma başlayan Bilişim Fuarı'nın biletlerinin teminiyle ilgili. Biletlerinizi http://www.biletix.com/bilisim2001.asp adresinden satın alabilirsiniz.