Bilişimin 5 atlısı

Forbes dergisinin her sene tekrarlanan 'ABD'nin en zenginleri' araştırması sonuçlandı.

1-William H. Gates III
Serveti: 54 milyar $
Aylık maaşı: 639,401 $
Bir ortaçağ arşidüküne benzeyen bu ismi biz yıllardır Bill Gates olarak tanıyoruz. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle görüşen insanların ne kadar başarılı olabileceğinin ispatı. Yıllar önce birkaç arkadaş çıktıkları yolda her zaman doğru yolu takip etmemiş olsa da, sonuçlar ortada.
2-Paul Allen
Serveti: 28,2 milyar $
Aylık maaşı: Bilinmiyor
Sürekli gülen bu adam, Microsoftefsanesinin en antimedyatik kurucularından. Gates kadar hırslı olmadığı için kendini geriye çekti ve servetinin keyfini çıkartmaya başladı. Bir uçak tutup arkadaşlarıyla dünya turu yapmak gibi ilginç fikirleri hiç bitmiyor. En keyifli zengin o.
3-Larry Ellison
Serveti: 21 milyar $
Aylık maaşı: Bilinmiyor
İşine de en az sakalları kadar özen gösteriyor. Bill Gates ve imparatorluğunun bir numaralı rakibi. Şirketi Oracle e-iş alanındaki çözümleriyle tanınıyor. bu yıl servetinin yüzde 63'ünü kaybetti ama 57 yaşındaki birisi olarak gemileri yakmak için henüz erken olduğunu düşünüyor olmalı.
4-Steve Ballmer
Serveti: 15,1 milyar $
Aylık maaşı: 633,541 $
Bill Gates'in 'Kötü Polis'iydi. Microsoft'taki bütün kötü haberleri o veriyordu. Bu acımasızlığının karşılığını Gates'in boşalttığı Başkanlık koltuğuna oturarak aldı. Artık güzel haberleri de duyurabiliyor. ABD Başkan Yardımcısı'yla o görüşüyor. Ve durmadan, gürül gürül terliyor.
5-Michael Dell
Serveti: 9,8milyar $
Aylık maaşı: 2,588,034 $
Rehberde seçtiği insanlara telefonda bilgisayar satarak işe başladı. Herkese tam istediği gibi bilgisayarlar sunuyordu. 36 yşaşına geldiğinde bu listeye girmeyi başaran en genç insanlardan birisi oldu. Bilgisayar endüstrisini kökten değiştiren Dell'in kurucusu. Ve de en yüksek maaş alan patron.