BlackBerry yöneticileri satış için nabız yokluyor

BlackBerry yöneticileri satış için nabız yokluyor
BlackBerry yöneticileri satış için nabız yokluyor

Eski günlerini mumla arayan BlackBerrynin iOS ve Androide cevap olarak hazırladığı BlackBerry 10 işletim sistemini içeren yeni nesil Z10, Q10 ve diğer modelleri beklendiği kadar ilgi görmedi. Yazılım tarafındaki açığı hızla kapatan BlackBerrynin zaten iOS ve Android kervanına katılmış kullanıcıları kendisine çekmesi zor görünüyor. Benzer sıkıntıyı Microsoft desteğini alan Nokia da yaşamakta.

Kanada merkezli firma daha önceki RIM adını değiştirip BlackBerry halini aldı ama her alanda yaptığı değişikliklere rağmen mali durumdan memnun değil. Finansal anlamda geleceği parlak olmayan firma çözüm arıyor. Özel bir komite kurularak BlackBerrynin önündeki alternatifler incelemeye alınmış durumda.

Henüz resmileşmeyen gelecek nesil iddialı BlackBerry Z30 modelinin bilgileri sızmaya devam ediyor ama firma yine de geleceğinden emin değil. Son çeyrekte de zarara devam eden firmanın hissedarları sabırsızlanmakta haklı. Uzun vadede ibrenin pozitife geçebilmesi için seçeneklere göz atılması doğal. Alternatiflerden birinin firma satışı olduğu inkar edilmiyor.