Cepte kıpırdanmalara devam

Dünya kazan siz kepçe dolaşıyorsanız, her ülkenin standartlarına uygun bir cihaza ihtiyacınız var demektir.

En hafif GPRS: Motorola V.66
Dünya kazan siz kepçe dolaşıyorsanız, her ülkenin standartlarına uygun bir cihaza ihtiyacınız var demektir. Motorola, piyasaya sürdüğü V.66 modeliyle bu alanda dünyanın en küçük çözümünü sunuyor. Deniz kabuğu şekilli Motorola serisinin son örneği olan Motorola V.66'nın aynı zamanda son derece hızlı internet erişimi, ya da başka bir deyişle GPRS desteğine de sahip. 6 farklı kapak seçeneğiyse değişiklik peşinde koşanlar için alternatifler sunuyor. Ses komutlarıyla kontrol edilebilme özelliğine de sahip olan V.66, FM radyo aksesuarı ve beraberinde gelen oyunlarıyla da 'telefon dışı hizmetleri'ni yerine getiriyor. 79 gram için bu kadarı fazla bile.
Hafif, küçük, güçlü: Ericsson T66
Ericsson, Bilişim Fuarı'nda tanıttığı yeni modelleriyle potansiyel müşterilerinde yarattığı heyecanı yakında piyasaya süreceği T66 ile devam ettirmeyi planlıyor. Bu yeni model aynı zamanda markanın bugüne kadar ürettiği en küçük ve hafif telefon. T66 yalnızca 59 gram ve kredi kartına yakın bir boyuta sahip. Böylelikle hem fazla 'yük' taşımamak, hem de güncel teknolojinin en son imkanlarını kullanmak isteyenler için önemli bir seçenek konumuna geliyor. Kişisel planlarınızı yapabileceğiniz kişisel ajanda, EMS, Mobil Chat ve üç band desteği özellikleri bulunan telefonun bu yılın son aylarında piyasada olması bekleniyor.
GPRS isteyenlere: Ericsson R600
Gelecekte cep telefonlarının aynı zamanda web hizmetleriyle entegre olarak çalışması planlanıyor. Satışlardaki durgunluğun tek ilacı bu olacak. Ancak bunun için de yüksek hızlı erişim gerekiyor. Çözümüyse şu an için GPRS adlı teknoloji sunuyor. R600, Firmanın GPRS desteği olan ilk telefonu. Teknolojinin ve internet hızının limitlerini isteyenler için ideal bir seçenek. EMS kod adlı geliştirilmiş kısa mesaj servisi, telefonun içindeki editörle ekran resimleri çizerek kullanabilme ve arayan kişiye göre değişen ekran uyarı renkleri atama gibi birçok farklı fonksiyon da cihazın standartları arasında.
Nihayet GPS: Benefon Track
GPS sistemi, uzayda dönüp duran uydularla sahip olduğunuz cihaz arasında kurulan iletişim sayesinde dünyadaki tam pozisyonunuzu bulmaya yarıyor. Böylelikle kaybolma ya da gidilecek güzergaha ait bilgi ve alternatifleri düşünmek gibi bir derdiniz de kalmıyor. Şimdiye kadar yalnızca prototiplerde gördüğümüz bu özelliğe sahip ilk cep telefonu da Benefon tarafından geliştirildi. Özellikle ordu ve güvenlik sektörü çalışanları için cazip hizmetler sunna cihaz çift band desteği ve 10 güne kadar bekleme süresiyle de göz dolduruyor.