Chrome için en kullanışlı eklentiler

Chrome için en kullanışlı eklentiler
Chrome için en kullanışlı eklentiler
Google'ın web tarayıcısı Chrome'u kullanıyorsanız, Chrome için geliştirilen bu eklentileri mutlaka indirin.Adblock
Chrome'un en popüler eklentilerinden biri olan Adblock, web sitelerinde bulunan reklamları görmekten rahatsız olan kullanıcıların reklam banner'larından kurtulmasını sağlıyor. Adblock Chrome dışında Safari, Opera ve Firefox tarayıcılarında da çalışabiliyor.

İndirin: Chrome Adblock

Chrome Remote Desktop (Chrome Uzaktan Masaüstü)

Chrome Remote Desktop isimli bu eklenti sayesinde yanınızda olmasa da bir başka bilgisayara erişebiliyor ve bilgisayarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin evdeki bilgisayarınızdaki bir dosyayı iş yerinizdeki bilgisayara taşımak isterseniz bu eklentiden faydalanabilirsiniz.

İndirin: Chrome Remote Desktop

Delicious Bookmarks Extension

Delicious Bookmark Extension isimli eklenti ile artık arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz link'ler için kopyala/yapıştır yapmanıza gerek kalmayacak. Bunun yerine eklentiyi yükledikten sonra hemen eklentilerin bulunduğu bölüme tıklayarak bulunduğunuz sayfayı Facebook veya Twitter'dan anında paylaşabiliyorsunuz.

İndirin: Delicious Bookmarks Extension

Chrome to Mobile

Chrome to Mobile eklentisi bilgisayar başında gezindiğiniz web sayfalarını doğrudan telefon veya tabletinizde yüklü Chrome tarayıcınıza taşıyan faydalı bir eklenti.

İndirin: Chrome to Mobile

Google Mail Checker

Chrome kullanıyor ve aynı zamanda Gmail hesabınızda bulunuyorsa, gelen mail'lerinizi en hızlı şekilde Chrome üzerinden kontrol edebiliyor, e-postaları böylece kaçırmamış oluyorsunuz.

İndirin: Google Mail Checker

MightyText

Eğer, sürekli bilgisayar başında çalıştığınız için cep telefonunuza ayrıca bakacak vaktiniz yoksa ve kısa mesaj gönderme dahil tüm işlerinizi bilgisayar üzerinden gerçekleşmek istiyorsanız MightyText programı tam size göre. Kurulumu ve kullanımı kolay olan MightyText, Google hesabınız sayesinde hem bilgisayarınıza hem de cep telefonunuza kuruluyor ve anında senkronize oluyor. MightyText, cep telefonunuza mesaj geldiğinde Chrome eklentisi sayesinde tarayıcınız üzerinden sizi uyarıyor ve cep telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan bilgisayar üzerinden kısa mesajı anında yanıtlamanızı sağlıyor.

İndirin: MightyText

Nimbus Screenshot

Bilgisayar ekranınızdan ekran görüntüsü almak için Nimbus Screenshot size fazlasıyla yeterli bir uygulama. Çekilen ekran görüntülerini de Google'ın bulut depolama servisi Google Drive'da saklayabiliyorsunuz.

İndirin: Nimbus Screenshot

Website Blocker

Özellikle ebeveynlere yönelik olarak geliştirilen Website Blocker eklentisi ile erişilmesini istemediğiniz web sitelerine olan erişimi kapatabiliyorsunuz.

İndirin: Website Blocker

Pocket

Pocket isimli eklenti, kullanıcıların bulundukları web sayfalarını sonradan okumaları için saklamalarını sağlıyor. Örneğin beğendiğiniz uzun bir makale önünüzde; ancak o an okuyacak fırsatınız yok. Sık Kullanılanlar bölümüne link'i almak yerine Pocket eklentisiyle sonradan okunmak üzere ilgili web sayfasını saklayabiliyorsunuz.

İndirin: Pocket

Search by Image

Google'ın görsel aramalarını daha pratik hale getiren Search by Image isimli eklenti sayesinde elinizdeki fotoğrafı kullanarak Google üzerinden arama yapabiliyorsunuz.

İndirin: Search by ImageFVD Downloader
Kullanıcıların en çok istedikleri şeylerin başında internetteki videoları bilgisayara indirmek geliyor. Bu anlamda FVD Downloader ile gezindiğiniz web sayfalarında bulunan videoları kolayca indirebiliyorsunuz. Ancak eklentinin YouTube üzerinde çalışmadığını da hatırlatalım.

İndirin: FVD Downloader