Çift SIM destekli Nokia 515 çok zarif

Çift SIM destekli Nokia 515 çok zarif
Çift SIM destekli Nokia 515 çok zarif

Bir zamanlar cep telefonu dünyasının satış lideri olan Nokianın başarısının arkasındaki sırlardan biri her segmentten kullanıcıya hitap eden ürünler sunmasıydı. Androide sırt dönüp Microsoft ile Windows Phone anlaşması yapmış firmadan sadece Lumia serisi modeller gelmiyor. Yeni tanıtılan Nokia 515 modeli, klasik gövdesi, standart tuş takımı ve zarif görünümüyle ilgi çekiyor.

Tek parçadan oluşan alüminyum gövdeye sahip telefonda klasik renk seçenekleri olan siyah ve beyaz geçerli. Üst sınıf donanım bileşenleri yerine tasarım ve işçilik kalitesi üzerinde durulmuş. Bilindiği gibi alüminyum bloğun bu şekle getirilmesi ucuz bir işlem değil. Fırçalı tip hatlara sahip olan dış kaplama gerçekten de göz alıyor. Telefonda basitliğe ve kaliteye öncelik verenlerin ilgisini çekebilir.

Akıllı telefon demek mümkün değil çünkü standart menüler içeriyor. Önde yer alan camsa az miktarda bombeye sahip Gorilla Glass 2. Klavye kısmında sert plastik tercih edilmiş. 2.4 inç QVGA ekran, 5 MP kamera, 32 GBa kadar destek veren microSD kart yuvası, çift SIM desteği ve 38 güne varan bekleme süresinden söz ediliyor. İlk aşamada Avrupada 115 Avro fiyatla satışa girecek.