Cut the Rope 2 ilk aşamada iOS özel

Cut the Rope 2 ilk aşamada iOS özel
Cut the Rope 2 ilk aşamada iOS özel

En sonunda beklenen resmi açıklama geldi. ZeptoLab firması, sevilen oyun Cut the Ropeun devamı olan Cut the Rope 2nin iki hafta sonra dağıtıma gireceğini ilan etti. Rus firmasından gelen açıklamaya göre 19 Aralık tarihinde dağıtıma girecek olan oyun ilk başta sadece iOS uyumlu olacak. Bu yüzden Android ve Windows Phone kullanıcıları beklemek zorunda kalacak.

Yeni bölümün daha zorlu olacağı ifade ediliyor ama buna rağmen yine de çocuklara hitap etmeye devam edecek. Düşman örümceklerle boğuşan sevimli yaratık şekerleri toplamaya devam edecek. Her bir seviye sırasında eklenen yeni yaratıklar kimi zaman size yardımcı olacaklar, kimi zamansa işinizi zorlaştıracaklar. Beş ayrı oyun dünyası sunulacak ve beş ayrı yaratık karşımıza çıkacak.

Eşyaları ekranda aşağı ve yukarı taşıyan Rotoyu içeren orman ortamı, kendini kopyalayabilen Blue adlı yaratığı içeren çöplük ortamı, diliyle köprüler oluşturabilen Licki içeren Sandy barajı, çarptığı anda sizi yıkan Booyu içeren yer altı ortamı ve başındaki yay üzerinde zıplayabilen Tossu içeren şehir parkı olacak. İlk aşamada tanıtım amacıyla fiyat 0.99 dolar olarak sabitlenecek. Diğer platformlarla ilgili şimdilik bilgi yok.