Dünyanın en küçük insansı robotu Türkiye'ye geliyor

Dünyanın en küçük insansı robotu Türkiye'ye geliyor
Dünyanın en küçük insansı robotu Türkiye'ye geliyor
Tayvan'ın yüksek teknoloji ürünleri İstinye Park'ta 15-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Tayvan Doğa Dostu Ürünler Etkinliği" ile tanıtılacak. Etkinlikte, "Dünyanın en küçük insansı robotu" olarak Guinness Rekorlar kitabına da giren "Berobot" da tanıtılacak

RADİKAL - Tayvan Ekonomik Bakanlığı (MOEA) tarafından düzenlenen ve Tayvan Ekonomi Bakanlığı Çevreci Ürünler Departmanı (GTPO) ve Tayvan Ticaret Merkezi (TAITRA) tarafından desteklenen etkinlikte, Well-Ling, ChenTechnology, Nano Win Technology, GeStream Technology, Yantouch, SunUpEco, Absolute Technology, Crosscarf, PaperShoot Technologies, Green First Corporation ve Cashido Corporation gibi Tayvan’ın en güçlü firmaları çevre dostu ürünlerini Türk üreticiler ve tüketicilerle tanıştıracak.

Etkinlikte Tayvanlı teknoloji şirketlerinden GeStream Technology’nin ürettiği Guinness Rekorlar Kitabı’na da giren "dünyanın en küçük insansı robotu" “Berobot” da sergilenecek. Güneş enerjisiyle çalışan Nano Win Technology'nin ürettiği “Dünyanın ilk katlanabilir elektrikli scooterı” da macerasever çevreci tüketicilere tanıtılacak.