Ekranı kendiniz 'koruyabilirsiniz'

Bilgisayar tarihi süreci içinde 'çok eskiden' denilebilecek kadar uzun bir zaman önce ekranlar yapıları gereği uzun süre...

Bilgisayar tarihi süreci içinde 'çok eskiden' denilebilecek kadar uzun bir zaman önce ekranlar yapıları gereği uzun süre sabit bir görüntüyle kaldıklarında fosforları yanıyor ve bilgisayarı kapatsanız bile sonsuza dek kalan görüntünün silueti sonsuza kadar ekranda kalıyordu. Buna kısa sürede pratik bir çözüm bulundu: Ekran koruyucuları. Onlara neden 'koruyucu' deniyor sanıyordunuz?
Günümüze gelindiğinde artık o ekranları bulmak bile bir mucize. Ancak artık ekran koruycuların işlevi de farklı. Onları iş yapmadığımız anlarda bile ekrandan gözlerimizi almamak için kullanıyoruz. Elbette keyfinize uygun bir ekran koruyucu bulabilirseniz. İyi ama ya bulamazsanız ne olacak?
Screen Saver Builder yazılımı tam da o anda yetişiyor ve size hayal gücü ve grafik yeteneklerinizin sınırları içinde kendi ekran koruyucularınızı yaratabilmenizi sağlıyor. En basitinden JPEG, GIF, BMP, veya PPM formatına çevirdiğiniz aile albümünüzü arka arkaya gösteren bir ekran koruyucusu fena olmazdı hani. Sürekli dinlemek nasıl olur bilinmez ancak bu yeni sürümünde MIDI ve MP3 formatlı sesleri de ekran koruyucunuz için kullanabiliyorsunuz. Yazılım yalnızca 854 KB boyutunda.