En iyi 11 VPN uygulaması

En iyi 11 VPN uygulaması
En iyi 11 VPN uygulaması
Bir dahaki sosyal medya engeli ne zaman, hangi sebeple gelir bilinmez. Siz o zamana kadar hazırlıklı olun, VPN uygulamalarına bir göz atın...

İnternet sitelerine, özellikle de sosyal ağlara uygulanan erişim engelleri ya da kısıtlamalar ve ülkemizden erişim engeli bulunan bazı siteler artık neredeyse günlük hayatımızın bir parçası oldu. Bu engelleri atlatmak ve kısıtlama olmaksızın internette gezmek için kullanılan en iyi VPN uygulamalarını fobito.com, derleyip bizlere sundu.

İşte mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamaları:

1. Hotspot Shield

Ülkemizde en çok kullanılan VPN uygulaması olan Hotspot Shield, dünyanın tüm ülkelerinde bulunan sunucuları sayesinde istediğiniz ülke üzerinden, hiçbir engele takılmadan internete erişmenizi sağlıyor.

2. Hola Ücretsiz VPN

Hotspot Shield gibi dünyanın farklı ülkelerinde bulunan sunucuları üzerinden sizin internete engelsiz bir şekilde erişmenizi sağlayan bir uygulama olan Hola, ayrıca kendi internet tarayıcısı ile de son derece kullanışlı bir ücretsiz VPN uygulaması.

3. ZenMate

Bilgisayarlarda en çok kullanılan VPN uygulaması olan ZenMate sayesinde engellenmiş tüm sitelere birçok farklı sunucu üzerinden giriş yapabilirsiniz.

4. SuperVPN

Playstore’un en çok indirilen VPN uygulaması olan SuperVPN, tek bir dokunuşla internet erişimine uygulanan tüm engelleri kaldırmanızı sağlıyor.

5. CyberGhost

Sadece internet erişiminizdeki engelleri kaldırmakla kalmayan, aynı zamanda güvenlik ve gizlilik konusunda da son derece etkili olan bu uygulama ile kimliğiniz belli olmadan engellenmiş tüm sitelere erişebiliyorsunuz.

6. OpenVPN

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gelişmiş bir VPN uygulaması olan OpenVPN erişimi engellenmiş site ve uygulamaları çalıştırmanıza yardımcı oluyor.

7. Hideninja VPN

Özellikle YouTube, Google, Facebook, Twitter ve Netflix gibi uygulamaların koyduğu içerik engellerini kaldırmanızı sağlayan Hideninja, kullanışlı ve etkili bir VPN uygulaması.

8. VPN VIATUN

Türkçe dil seçeneği ile kullanabileceğiniz VPN VIATUN sayesinde ister otomatik olarak seçilen sunucular üzerinden isterseniz de kendi belirlediğiniz sunucular üzerinden internette dolaşabilirsiniz.

9. TunnelBear VPN

Arayüzü son derece ilgi çekici olan TunnelBear uygulaması da çokça tercih edilen VPN uygulamaları arasında yer alıyor.

10. VPN Master

Bant genişliği sınırlaması olmaması nedeniyle çoğu VPN uygulamasının önüne geçen VPN Master da hızınız kesilmeden engelsiz internet erişimi için kullanabileceğiniz uygulamalardan.

11. Fast Secure VPN

Hiçbir sınırla karşılaşmayacağınız ücretsiz Fast Secure VPN uygulaması sayesinde engellenen (Twitter, Youtube vs.) gibi uygulamalara ve sitelere kolayca giriş yapabilirsiniz.