Epson Moverio BT-200 akıllı gözlük

Epson Moverio BT-200 akıllı gözlük
Epson Moverio BT-200 akıllı gözlük

Googleın Glass adlı akıllı gözlük projesi başarılı biçimde emin adımlarla ilerliyor. Teknoloji devlerinin büyük kısmı akıllı saatler ve bileklikler gibi daha basit olan giyilebilir ürünler üzerinde çalışıyor ama Google Glass rakibi seçenekler de var. Bunlar arasına katılan Epson Moverio BT-200 modeli önceleri prototip olarak sergilenmişti ama artık üretime hazır. Google Glass ile oyun başlığı Oculus Rifti bir araya getiriyor.

Epson Moverio BT-200 akıllı gözlüklerle net biçimde video izlenebiliyor, özel arttırılmış gerçeklik uygulamalarına erişilebiliyor, kişisel zevklere ve gereksinimlere hitap eden deneyimler yaşanabiliyor. LCD esaslı projeksiyon alanında başarılı olan Epsonun bilgi birikimini bu gözlüğe aktarmış olduğu ortada. Şeffaf olan gözlük camları sayesinde normal yaşama engel olmuyor.

Minik boyutlu LCD esaslı projektör sistemi içeren Epson Moverio BT-200ü Android esaslı cihaza bağlayınca 960 x 540 piksel çözünürlükte geniş format görüntü izlenebiliyor. 23 derece görüş açısı içeren gözlük, reçeteli gözlükle birlikte kullanılabiliyor. Özel uygulamalar sayesinde 360 derece panoramik görüntüleme yapılabiliyor. Jiroskop, hız alıcı gibi alıcılar içeriyor, Bluetooth 3.0 üzerinden bağlantı kuruyor. Dolby Digital ses desteği de  bulunmakta ve fiyatı 700 dolar olacak.