Facebook fotoğraf senkronizasyon özelliğini kaldırıyor

Facebook fotoğraf senkronizasyon özelliğini kaldırıyor
Facebook fotoğraf senkronizasyon özelliğini kaldırıyor
Bugüne kadar Facebook uygulamasını kullanarak faydalabildiğimiz fotoğraf senkronizasyon özelliği 10 Ocak tarihi itibariyle uygulamadan kaldırılıyor. Artık Moments isimli uygulamayı indirerek bu işlemi yapabileceksiniz.

Facebook, daha önce mobil uygulamasından mesajlaşma birimini ayırmış ve bunuMessenger uygulamasına taşımıştı. Kullanıcıları Messenger kullanmaya iten Facebook, bu hamlesiyle de doğal olarak, neredeyse mobil Facebook kullanıcısı kadar ek indirme sayısı elde etmişti. Şimdi de bunu fotoğraf senkronizasyon modülüne taşıyan Facebook, bu geçişi 10 Ocak'ta gerçekleştirecek.

Bundan birkaç sene önce aktif olan ve mobil uygulamaya dahil edilen fotoğraf senkronizasyonu özelliği, cep telefonundaki galeride yer alan fotoğrafları otomatik olarak Facebook'la eşitlemeye yarıyor.

Bu özelliği kullanan Facebook kullanıcıları, 10 Ocak'tan itibaren Moments uygulamasına taşınmak zorunda kalacak. TechCrunch'ın raporuna göre, 10 Ocak'tan itibaren fotoğraf senkronizasyonunu Moments uygulaması ile sağlanacak.

Moments uygulaması, şu anda mobil cihazlar için indirilebiliyor.