Facebook oyun bildirimleri sorununu çözdü! Mark Zuckerberg'ten flaş açıklama!

Facebook oyun bildirimleri sorununu çözdü!  Mark Zuckerberg'ten flaş açıklama!
Facebook oyun bildirimleri sorununu çözdü!  Mark Zuckerberg'ten flaş açıklama!
Facebook'un kurucu CEO'su Mark Zuckerberg katıldığı bir etkinlikte, kullanıcıları rahatsız eden oyun bildirimleri sorununun ortadan kaldırılacağını açıkladı. Bu sorunun farkında olduklarını belirten Zuckerberg çözüm üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Facebook kullanıcılarını rahatsız eden oyun davetleri sorunu artık çözüme kavuşuyor. Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, bir etkinlikte oyun davetlerini sona erdirecek yeni bir çalışmaya başlandığını açıkladı.

Zuckerberg katıldığı etkinlikte izleyicilerden birinin, “Artık ciddi şekilde oyun istekleri ve davet almak istemiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? “ sorusuna gülerek karşılık veren Zuckerberg, sorunun farkında olduğunu ve Facebook’un geliştirilmesiyle alakalı çalışmalarda bulunan ekibinden geçtiğimiz günlerde bir düzenleme yapmalarını istediğini belirtti.

Facebook’un kurucusu şunları söyledi:

”Bu soruyla daha önceden sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğim pek çok soru cevapta karşılaştım ve buraya gelmeden önce bir çözüm bulursak iyi olacağını düşündüm. Nitekim öyle de oldu. Konuyla ilgilenen arkadaşıma durumu bildirdim.  Bir süre sonra bana gönderdiği e-mail’ de bazı araçların bu sistemi otomatik olarak gerçekleştirdiği ve oyun isteklerinin yeni kişileri çekmek adına daha önceden Facebook üzerinden hiç oyun oynamamış kişilere gönderildiğini söyledi. Ancak bu durumu ortadan kaldıracağız. Oyun isteklerini ve davetleri tamamen ortadan kaldırma gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü Facebook sistemi üzerinde önceliğimiz olan bazı konular var.  Fakat kullanıcıların da bu durumdan şikâyetçi oluşu bizim için başka bir öncelik daha doğurmakta. Sonuç olarak bu duruma bir çözüm bulacağız ve bu konuda çalışıyoruz.” (Sabah)