Facebook ve Twitter çok yavaş!

Facebook ve Twitter çok yavaş!
Facebook ve Twitter çok yavaş!
Sosyal medya devi Facebook ve Twitter'a dün akşam saatlerinden bu yana erişim oldukça yavaş sağlanıyor.

RADİKAL - Facebook ve Twitter'a saatlerdir erişimde sıkıntılar yaşanıyor. İki platforma da uygulama veya internet sitesi üzerinden girmeye çalışan kullanıcılar haber akışlarına ulaşamıyor.

Facebook ve Twitter üzerinde mahkeme tarafından alınan bir yasaklama kararı şu an için bulunmuyor. Ancak siteye erişim hızı oldukça düşük durumda. Benzer şekilde Google ve YouTube'a giren bazı kullanıcılar da yavaşlama problemiyle karşılaştığını sosyal medya hesapları üzerinden dile getiriyor.

Haber sitelerine erişim engeli

Türk Hava Kuvvetleri’nin Kuzey Irak'taki PKK mevzilerine düzenlediği operasyon sonrasında Twitter ve Facebook'a erişimin yavaşlaması ise dikkat çeken bir nokta...

İki platforma da VPN servisleriyle erişim hızlıca sağlanabiliyor.

'HERHANGİ BİR ERİŞİM YASAĞI YOK'

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan ise herhangi bir erişim yasağı veya interneti yavaşlatma gibi bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

'FİLTRE UYGULANIYOR OLABİLİR'

Bilişim Hukuku Av. Mehmet Ali Köksal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yapılan operasyonlar nedeniyle Facebook ve Twitter üzerinde filtre uygulanmasının söz konusu olabileceğini belirtti. Örgütün haberleşmesini takip etmek adına sunucu ile istemci arasına girilmesi noktasında internet trafiğinin denetlenmesi ihtimalinden bahseden Köksal, yavaşlığın bu nedenle meydana gelmiş olabileceğini kaydetti. (Hürriyet)