Facebook'tan Fenerbahçelilere müjde

Facebook'tan Fenerbahçelilere müjde
Facebook'tan Fenerbahçelilere müjde
Facebook'un son olarak Paris'te meydana gelen saldırıların ardından dünya genelinde hayata geçirdiği Gameface özelliği sonunda Türk futbol takımlarına da geldi. Facebook'un ilk seçtiği takım ise Fenerbahçe oldu!

Ekim 2015’te yayına alınan Facebook Gameface özelliği ile ABD ve Avrupa’daki spor takımlarınının logolarını bugüne kadar profil fotoğraflarınıza eklemek mümkündü. Ancak bu sabah gelen bir güncelleme sonrası artık Türkiye'den şimdilik sadece Fenerbahçe profil fotoğrafı olarak seçilebiliyor.

FACEBOOK GAMEFACE NASIL KULLANILIR?

Gayet basit. Bu değişikliği yapan ve profil fotoğrafını Gameface ile değiştirenler haber akışınıza düştüğünde 'Try it' yani 'Dene' butonu ile kolayca geçebileceğiniz gibi, facebook.com/gameface adresine girerek de Kategori bölümünden Süper Lig / Fenerbahçe'yi seçebiliyorsunuz.İSTER BİR GÜNLÜK İSTER SINIRSIZ

Seçilen profil fotoğrafları 'geçici' olma özelliğini taşıyor. Profil fotoğrafınızı ayarlarken dilerseniz 1 saatlik, dilerseniz de 1 günlük veya 1 haftalık seçebiliyorsunuz. Böylece süre sona erdiğinde otomatik olarak eski profil fotoğrafınıza dönüş yapıyorsunuz. Ancak dilerseniz sınır koymama şansınız da var.

ŞİMDİLİK SADECE FENERBAHÇE

Facebook'un Türkiye'den sadece Fenerbahçe'yi seçmesi ise elbette Fenerbahçe taraftarını bir hayli sevindirdi. Bakalım Galatasaray ve Beşiktaş başta olmak üzere diğer Türk takımları için Facebook ne zaman bu özelliği devreye alacak?

DÜNYADA HANGİ TAKIMLAR VAR?

Şimdilik Gameface’de La Liga, NCAA, MLB, İtalya Seria A, Brezilya Ligi, NASCAR, Davis Cup, Premier Lig, Fransa 1. Lig ve Süperlig bulunuyor.