Facebook'tan havale dönemi başladı

Facebook'tan havale dönemi başladı
Facebook'tan havale dönemi başladı
Dünya çapında 1.4 milyar kullanıcısı olan Facebook, Messenger uygulaması üzerinden para gönderme hizmeti vermeye başladı.

RADİKAL - Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, Messenger uygulaması ile para gönderme özelliğini devreye soktu. Dün akşam itibariyle bazı Facebook kullanıcılarının kullanımına açılan uygulama yakın bir süre zarfında herkesin hizmetine sokulacak.

Mesajlaşırken doğrudan para transferi yapmayı sağlayan uygulamayı kullanırken Messenger içindeki para ikonuna tıklanacak. Sonra ‘pay’ (öde) butonuna basılıp ödemenin yapılacağı banka kartı seçilecek. Uygulama şimdilik ABD ’deki bankalara bağlı olan Visa ve Mastercard kartlarını kabul ediyor. Bu şekilde Facebook listesindeki arkadaşlara para gönderilmesini sağlayan uygulama ücretsiz bir şekilde yapılıyor. Uygulama bilgisayarlar dışında akıllı telefonlarda da kullanılabilecek.

‘BEĞEN TUŞUNUN HAKKINI VERİN’

Facebook konu ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında, “ Bugün (dün) Messenger’a insanların arkadaşlarına daha güvenli ve kolay bir şekilde para yollamasını mümkün kılacak yeni bir özellik ekliyoruz. Bu özellik önümüzdeki aylarda ABD’nin tamamında kullanıma girecek. Kullanımı kolay ve bedava olacak” cümlelerini kullandı. Uygulama ile ilgili sosyal medya sitelerinde de ilginç yorumlar yapıldı. En dikkat çeken yorumlardan biri, “Arkadaşınıza para göndererek, ‘beğen’ tuşunun hakkını vermiş olacaksınız” oldu. (Milliyet)