Farenin evrimi bitti

Klavyeye takur tukur saldırmak güzel ancak günümüzün yazılımları ve internet siteleri...

Klavyeye takur tukur saldırmak güzel ancak günümüzün yazılımları ve internet siteleri, fareyi en az klavye kadar önemli bir bileşen haline getirmiş durumda. Ancak bu gelişmeye farenin çok da uyum sağladığı söylenemez.
Microsoft, bu açığı fark ederek her geçen gün daha fazla sızdığı donanım sektörüne güçlü bir seçenekle çıkmış durumda. Wireless IntelliMouse Explorer adlı ürün, bir fareden bekleyebileceğinizden çok daha fazlasını sunuyor. Öncelikle yoğun kullanıcılar için ele son derece rahat oturan yapısıyla kendini
fark ettiriyor. Kullanım avantajları kablosuz oluşuyla devam ediyor. Böylelikle hem masaüstünde gereksiz bir kablo karmaşası yaratmıyor, hem de daha özgür bir kullanım sunuyor. Dikkat çekici bir diğer özelliğiyse topunun olmaması. Böylece takılmalar, cımbızlı temizlik operasyonları tarih oluyor.
Tek parmakta çok iş
Kablosuz farelerin ortak derdi olan aşırı pil tüketimi, elinizi çektiğiniz anda kesilen akımla en düşük düzeye indirilmiş. Tuşların arasında yer alan sayfa kaydırma topunun yanı sıra, yan tarafta bulunan ileri/geri (back /forward) tuşları da özellikle internet sörfçüleri için alışınca vazgeçilmez bir hizmet sunuyor.
Elbette bütün bunların bir bedeli var. Üstelikşimdiye kadar bilgisayarın en ucuz bileşenlerinden bir tanesi olan fare için 57 dolar vermek birçok kişi için ciddi bir karar olabilir. Ancak başka hiçbir farenin Wireless IntelliMouse Explorer'ın yerini tutmadığı da tecrübeyle sabit durumda.