Flappy Bird efsanesi geri dönüyor!

Flappy Bird efsanesi geri dönüyor!
Flappy Bird efsanesi geri dönüyor!
48 saatte efsane olan ve ardından ortadan kaybolan Flappy Bird geri dönüyor.

Bir dönem hemen her gün haberi çıkan Flappy Bird efsanesi, yine sahneye adım atmayı başardı. Hatırlayacağınız üzere Şubat ayında piyasaya çıkan oyun, 48 saatlik süreyi dolduramadan, yapımcısı tarafından Google Play ve iOS App Store üzerinden çekilmiş ve kısa sürede fenomen halini almıştı.

Geçen zaman içerisinde birçok kopyası ile karşılaştığımız oyunun, yeniden karşımıza çıkacağı dedikodusu uzun zamandır dilden dile dolaşmaktaydı ki sonunda oyunun yapımcısı Dong Nguyen yeni Flappy Bird hakkında aldığı kararları bizlerle paylaştı. Kullanıcılarda büyük ölçüde bağımlılık yarattığını iddia ederek oyununu piyasadan çeken Nguyen, Şubat ayı boyunca oyunu yeniden kullanıma sunacağını o ya da bu şekilde belirtmişti.

Kendisi tarafından açıklanan yeni tarihse Ağustos ayı. CNBC'den Kelly Evans'ın Nguyen ile yaptığı röportaj sonucu ortaya çıkan bilgilere göre, Ağustos ayında karşımızda olması beklenen yapım aynı zamanda multiplayer içeriğini de beraberinde getirecek.

FLAPPY BIRD: NEW SEASON YAYINLANDI
Dün akşam saatlerinde Flappy Bird: New Season isimli oyun App Store'da yayınlandı. Herkes oyunun geliştiricisi Dong Nyugen'in erken davranıp herkese sürpriz yaptığını sanarken, Nyugen Twitter 'dan yaptığı açıklamada oyunun kendisine ait olmadığını belirtti. Diğer klon oyunlardan tek farkının isminde Flappy Bird yer alması olan oyun, ilk oyunla tamamen aynı.