Galaxy Note 5 Avrupa'da satılmayacak

Galaxy Note 5 Avrupa'da satılmayacak
Galaxy Note 5 Avrupa'da satılmayacak
Samsung'un yeni amiral telefonu Galaxy Note 5 Avrupa'da satışa sunulmayacak.

Samsung, geçtiğimiz Perşembe günü telefon serisine iki yeni amiral gemisi cihaz ekledi. Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5, şimdiye kadar akıllı telefonlarda gördüğümüz en yüksek özelliklere sahipler ancak bu cihazlardan biri, Avrupa 'da satışa sunulmayacak.

Samsung, yeni Galaxy Note 5'i Avrupa'da satışa sunmayacağını söylüyor. Firma, büyük ekranlı amiral gemisini Avrupa'da yalnızca bir cihazla, yani Galaxy S6 Edge+ ile kısıtlıyor. Galaxy S6 Edge+, Quad HD çözünürlüklü kavisli bir Super AMOLED ekranla geliyor, ancak Note 5'in kalem desteğini sunmuyor. Avrupa, büyük telefon firmaları için çekici bir pazar olsa da sıkı rekabet, önde gelen firmaları etkiliyor. Galaxy Note 5'in bu durumun son kurbanı olduğu düşünülüyor. Anlaşılan o ki Samsung, doygunluğa yaklaşan Avrupa pazarında iki amiral gemisi satmaya çalışmanın yersiz olacağına inanıyor.

Bu durumun Avrupa'da Note 5'i bekleyenlerde hayal kırıklığına yol açacağından şüphe yok. Ancak mobil bölümünün gelirleri düşmeye devam eden Samsung'un mantıklı davranması gerekiyor. En azından Türkiye 'de yaşayanlar için endişe edecek bir durum yok, çünkü cihazın Türkiye'ye geleceğini geçtiğimiz günlerde öğrenmiştik.