Gençliğin gözdesi Snapchat'i daha iyi kullanmak için 8 ipucu

Gençliğin gözdesi Snapchat'i daha iyi kullanmak için 8 ipucu
Gençliğin gözdesi Snapchat'i daha iyi kullanmak için 8 ipucu
Snapchat uygulamasını kullanmadan önce bu basit ipuçlarına göz atmakta fayda var.

Genç nesil, "anneler işgal etti" diyerek Facebook'tan kaçıyor. Hayli politikleşen ve sürekli kapanıp duran Twitter ise artık onlar için eski moda... Milenyum neslinin yeni gözdesi artık birkaç saniyelik paylaşımlar yapılabilen Snapchat.

Arkadaşlarınızla anlık olarak fotoğraf paylaşmanızı ve fotoğraflı mesaj göndermenizi sağlayan Snapchat uygulamasını daha etkili kullanmanızı sağlayacak ve eğlencenizi artıracak ipuçları fobito.com’un hazırladığı bu listede.

Bu ipuçlarını okumadan Snapchat kullanmaya başlamayın. İşte Snapchat deneyiminizi artıracak olan kullanım önerileri.

1.Ek hizmetleri etkinleştirin

Snapchat uygulamasının ayarlar menüsünde yer alan Ek hizmetler seçeneğindeki opsiyonarı da aktif hale getirerek ilk yüklediğinizde pasif olan özellikleri de kullanmaya başlayacaksınız. Bu özellikler uygulamanızı daha da zenginleştirecek.

2.Farklı yazılar yazın

Fotoğrafınıza eklediğiniz yazının rengini, ya da fontun şeklini değiştirmek için ekranın sağ üst kısmında yer alan “T” sembolüne dokunun. Böylece daha özel bir mesaja sahip olacaksınız.

3.Şeffaf renkleri kullanarak snaplerinizi daha eğlenceli hale getirin

Snapchat'de eğlenceli fotoğraflar kullanmak için kullandığınız renkler aslında göründüğünden daha fazla. Snapchat'deki şeffaf ve diğer renkleri görüntülemek için ekranın sağ üst kısmındaki renk kutusuna basılı tutmalısınız.

4.Fotoğraflarınıza efekt veya zaman ekleyin

Snapchat uygulamasının Geofilters özelliği ile fotoğraflarınıza çeşitli efektler, ya da bulunduğunuz konum gibi bilgiler ekleyebiliyorsunuz. Bu ayarlara fotoğrafınızı çektikten sonra düzenleme ekranını sağa kaydırarak ulaşabilirsiniz.

5.Ön kameranıza flaş ekleyin

Snapchat ile en çok selfie çekiliyor ve telefonların ön kameralarında flaş ışığı bulunmuyor. Bunun için Snapchat bir çözüm bulmuş ve ön kameraya flaş özelliği eklemiş. Selfie çekilirken telefonunuzun ekranı anlık olarak beyaz oluyor ve flaş görevi görüyor.Snapchat uygulamasının Ayarlar > Yönet > Ön Flaş özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

6.Kameranızı değiştirin

Ekrana iki defa dokunarak kamera seçeneğinizi değiştirebilir ve ister ön kameranızla, isterseniz de arka kameranızla snap çekebilirsiniz.

7.Arkadaşlarınızın snap hikayeleri arasında geçiş yapın

Snapchat'de paylaşılan hikaye video veya fotoğraflarını izlerken eğer arkadaşınızın birden fazla hikayesi bulunuyorsa değiştirmek için bir parmağınız basılıyken diğer parmağınız ile ekrana bir defa dokunun.

8.Gönderdiğiniz fotoğraf ve videolara dikkat edin

Snapchat uygulaması ile gönderdiğiniz fotoğraf ve videolar bir süre sonra silinse de kısa bir süre cihazınızda saklanıyor. Eğer fotoğraf ya da video gönderdiğiniz kişi sizin uygunsuz ya da istemediğiniz fotoğraflarınızı ele geçirirse kötü niyetli kullanabilir bu nedenle gönderdiğiniz fotoğraflara ve videolara dikkat etmenizde fayda var.

Telefonunuzda hala snapchat yoksa indirmek için bu adrese gidebilirsiniz.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Twitter

  ,

  Beyaz

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Flaş

  ,

  Moda

  ,

  Hikaye

  ,

  zaman

  ,

  genç