Google artık varsayılan arama motoru olmayacak!

Google artık varsayılan arama motoru olmayacak!
Google artık varsayılan arama motoru olmayacak!
Yeni Windows'lu telefonlarda Google varsayılan arama motoru olamayacak, bu cihazlardan önemli ölçüde kullanıcı trafiği kaybedecek.

Microsoft, yeni Lumia telefonlarında Google 'ın varsayılan arama motoru olarak ayarlanabilme olanağını ortadan kaldırdı.

Lumia 630 ve Lumia 930, The Verge'ün raporuna göre Microsoft'un kontrolü altında piyasaya sürülecek ilk Lumia'lar olacaklar ve Google'ı varsayılan arama motoru olarak ayarlamaya yönelik herhangi bir seçenek sunmayacaklar. Önceki Nokia Lumia telefonlarda Internet Explorer'ın adres çubuğu için Google'ı varsayılan olarak ayarlayabiliyordunuz. Ancak rapor doğruysa artık bu mümkün olmayacak. Halihazırda piyasada bulunan telefonlarında değişiklikten etkilenmediği söyleniyor.

Rapor, sözkonusu telefonların bazı Avrupa sürümlerinin halen Google'ı seçebildiğini de ilave ediyor.

Google, Android'de Chrome web tarayıcısı için Ask, Bing veya Yahoo arasında seçim yapmanıza izin veriyor. Apple ise Safari'de Google, Yahoo veya Bing'den birini tercih etmenize olanak tanıyor. Şimdilik sessizliğini koruyan Microsoft, konu hakkında bir açıklama yaptığında durum, netliğe kavuşmuş olacak.