Google'ın Windows Phone uygulaması güncellendi

Google'ın Windows Phone uygulaması güncellendi
Google'ın Windows Phone uygulaması güncellendi

Windows Phone mobil işletim sistemine özel önceki sürümlerinde sesli arama ve otomatik tamamlama desteği veren Google arama programı, Googleın diğer servisleriyle entegre olamıyordu. Yeni sunulan sürümle birlikte bu durum değişti. Bazılarına göre son derece önemli olan bu değişiklikten sonra kullanıcılar daha rahat biçimde aramalardan sonuç elde edebiliyor.

Değişikliklerle ilgili raporda fazla açıklama olmasa da değişim fark edilebiliyor. Artık Google hesap entegrasyonu da sisteme dahil. Aynı zamanda sesli aramalardaki komutlar anında ekranda görüntülenebiliyor. Google imaj görüntüleme özelliğiyle ilgili iyileştirmeler de var. Bunlar haricinde kullanıcı deneyimi Google tarzını gözler önüne seriyor. Güncellemeden sonra önceden bulunmuş bazı sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Bundan sonraki dönemde Google ile Microsoftun bazı çakışma noktalarında anlaşmaya varmasını umut ediyoruz. Google+, YouTube, Gmail , Drive ve Blogger entegrasyonuyla ilgili Microsoftun ne derece destek vereceği merak konusu. Şimdilik bu diğer servislerle ilgili Googleın rakip Microsofttan pek fazla destek görmesi beklenmiyor.