GTA 5 iki  yılda 54 Milyon satış yaptı

GTA 5 iki  yılda 54 Milyon satış yaptı
GTA 5 iki  yılda 54 Milyon satış yaptı
Dünya'nın en popüler oyunları arasında gösterilen Grand Theft Auto serisinin 5. Oyunu GTA 5, yaptığı satış rakamlarıyla kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

2013 yılında hem Playstatiton 3 hem de xBox 360 oyun konsolları için satışa sunulan GTA 5, hatırlanacağı üzere en iyi çıkış gerçekleştiren ve en iyi birinci hafta satışı yapan oyun olma gibi birçok başarıya imza atmıştı. Ardından yeni nesil konsollar PS4 ve Xbox One için gelen yapım, burada da inanılmaz satış rakamlarına ulaşmış ve o zamandan gelmiş geçmiş en çok satış yapan 10 oyunun arasına adını yazdırmıştı.

Bu yılın Mart ayında PC platformunda kullanıcılarla buluşan GTA 5 , her hafta en çok satılan oyun olma başarısı gösterdi ve en ciddi satış rakamlarını da bu kulvarda elde etti. Oyunun yayıncı firması Take-Two Interactive'in paylaştığı yeni rakamlara göre GTA 5, toplamda 54 milyon satış rakamını aşmış durumda. Bu satış rakamı ile oyun dünyasında GTA 5, Tetris, Wii Sports ve Minecraft gibi oyunların ardından en çok satış yapan dördüncü oyun olma başarısı göstermiş oldu.


 

 


  ETİKETLER:

  XBox 360

  ,

  Oyun

  ,

  GTA

  ,

  Xbox One

  ,

  GTA 5