'Hergünbirfilm' FWA'da günün mobil uygulaması seçildi

'Hergünbirfilm' FWA'da günün mobil uygulaması seçildi
'Hergünbirfilm' FWA'da günün mobil uygulaması seçildi
3'üncü yılını dolduran Studio Nord'un geliştirdiği 'Hergünbirfilm' iPhone uygulaması FWA'da günün mobil uygulaması seçildi.

3‘üncü yılını dolduran ve bugüne kadar proje geliştirdiği markalar arasında; Doğan Medya Grubu, Lufthansa, THY, Ülker, Hillside Leasure Group, gibi büyük markalar bulunan Studio Nord’un geliştirdiği “Hergünbirfilm” iPhone uygulaması FWA’da günün mobil uygulaması seçildi.

Film eleştirmeni Cem Altınsaray’ın, 20 Nisan 2012’den beri, Instagram hesabından #hergünbirfilm hashtag’iyle paylaştığı film önerileri; kullanımı kolay, içerik odaklı ve sadece sinemayla ilgili bir uygulama olarak kurgulanmıştır. Tasarımları Volkan Ölmez tarafından yapılan uygulama, Studio Nord tarafından geliştirilmiştir.

2013 yılında “Tunebow” uygulaması ile “FWA - Mobile of the Day” ödülü alan Studio Nord, “HerGünBirFilm” ile yeniden “günün mobil uygulaması” ödülüne layık görülerek, Türkiye ’de FWA tarafından mobil uygulama kategorisinde ödül verilen ilk ve tek dijital reklam ajansı olma başarısını sürdürmeye devam etmektedir.

Studio Nord Hakkında

3‘üncü yılını dolduran Studio Nord, özellikle mobil alanda farklı sektörlere, özgün uygulamalar geliştiren kreatif bir dijital reklam ajansıdır. Bugüne kadar birlikte çalıştığı Doğan Medya Grubu, Lufthansa, THY, Ülker ve Hillside Leasure Group gibi bir çok markanın yanında, kendi geliştirdiği projelerle de bilinen Studio Nord’un Mynet tarafından yayınlanmış bir oyunu da bulunmaktadır.

2013 yılında, FWA dışında IAB Mixx ödüllerinde Ülker Çikolatalı Gofret için geliştirdiği “Türkiye’nin Mutluluğu” projesi ile “oyun, sosyal medya ve dijital entegrasyon” kategorilerinde 3 Mixx almaya hak kazanmıştır.