İnsansız hava uçakları Singapur'da garson olarak kullanılmaya başlandı

İnsansız hava uçakları Singapur'da garson olarak kullanılmaya başlandı
İnsansız hava uçakları Singapur'da garson olarak kullanılmaya başlandı
Infinium Robotics isimli firmanın geliştirdiği drone'lar, Singapur'da bulunan bir restoranda garsonluk yapmaya başladı.

İnsansız hava araçları olan Drone’lar, 2014 yılının en dikkat çekici ürünlerinden biri olarak teknoloji dünyasına giriş yapmıştı. Facebook ve Amazon gibi dev şirketlerin Drone’ları test edip kargo teslimatı için kullanmaya başlaması, bu teknolojinin ilerleyen günlerde çıkacağının ispatı gibiydi. Drone’lar sadece büyük şirketlerin radarına girmiş değil, ufak çaplı firmalar da bu teknolojik ürünü yavaş yavaş kendi sektörlerinde kullanmaya başladı. Bununla ilgili en yeni örneklerden bir tanesi Singapur’dan geldi.

Singapur merkezli Infinium Robotics isimli firmanın geliştirdiği drone’lar, yine Singapur’da bulunan bir restoranda garsonların işlevlerini yerine getirmesi amacıyla kullanılmaya başlandı. Timbre @ The Substation isimli restoran, siparişleri götürüp boş tabakları getirmesi için drone’ları kullanmaya başladı.

radikal


Infinium Robotics şirketinin CEO’su olan Woon Junyang’ın verdiği bilgilere göre drone’lar, kendi çevresini sürekli kontrol etmesini sağlayan sensörleri bünyesinde barındırıyor. Bu sayede müşterilere ya da restoranda çalışan diğer kişilere çarpması önleniyor.

Hareket dağarcığı şimdilik kısıtlı olan Drone’lar, tabakları masaya yerleştirecek teknolojik düzeye sahip değiller. Drone’ların daha fazla fonksiyon kazanmasıyla birlikte ilerleyen zamanlarda birçok firma tarafından kullanılması bekleniyor.

radikal


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  amazon

  ,

  teknoloji

  ,

  Hava

  ,

  CEO

  ,

  firma

  ,

  drone