Instagram 200 milyon kullanıcıya ulaştı

Instagram 200 milyon kullanıcıya ulaştı
Instagram 200 milyon kullanıcıya ulaştı
Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, bir kilometre taşını geçerek 200 milyon kullanıcıya ulaştı.

Radikal.com.tr - Facebook satın aldığı  fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, bir kilometre taşını geçerek 200 milyon kullanıcıya ulaştı. Facebook da geçen ay kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını duyurmuştu.

200 milyon aktif kullanıcısının ayda 60 milyon fotoğraf paylaştığı Instagram, 2010 yılında kuruluşundan bu yana uygulamada 20 milyar fotoğraf yayınlandığını duyurdu. 

FACEBOOK, 1 MİLYAR DOLARA SATIN ALMIŞTI

Facebook tarafından Nisan 2012’de 1 milyar dolara satın alındıktan bu yana 170 milyon yeni kullanıcıyı daha portföyüne ekleyen fotoğraf paylaşım uygulaması, kullanıcı sayısını son 6 ayda da 50 milyon daha arttırmıştı. Instagram’dan bir yetkili blog yazısında “Jazz’ı tutkulu bir şekilde kaydedenden Kiev protestolarını belgeleyenlere kadar, bu denli çeşitli ve çok paylaşım bizi sürekli şaşırtmaya devam ediyor” dedi.
Facebook tarafından alındıktan sonra, Instagram’a direkt mesajlaşma servisi ve 15 saniyelik video paylaşma özellikleri getirilmiş, uygulama aynı zamanda Windows Phone telefonlar için de geliştirilmişti. 

Instagram"a mesajlaşma geliyor


Mark Zuckerberg, Salı günü sanal gerçeklik akseasuarları üreticisi firma Oculus’u alacağını duyurduğu toplantıda Facebook’un da bir kilometre taşı olan 1 milyar kullanıcı sayısını geçtiğini açıkladı.

Facebook’un yakın zamanda mobil mesajlaşma servisi sunan WhatsApp uygulamasını 19 milyar dolara satın alması ve Facebook Paper gibi Facebook Mobil için üretilmiş bazı yan uygulamaları hizmete sokması da şirketin odak noktasının mobil hizmetler olduğu izlenimini veriyor.