Instagram zorunlu fotoğraf boyutunu değiştirdi

Instagram zorunlu fotoğraf boyutunu değiştirdi
Instagram zorunlu fotoğraf boyutunu değiştirdi
Instagram tek tip kare fotoğraf formatına değişiklik getirdi. Artık uygulamanın içine iki farklı ölçek seçeneği daha var.

RADİKAL- Mobil fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yayımladığı blog yazısında fotoğraf boyutu konusunda yaptıkları değişikliği kullanıcılarına duyurdu. Açıklama da geçen ifadeler ise şu şekilde yer aldı:

"Kare kadraj bizim kimliğimizin her zaman bir parçasıydı ve öyle olmaya devam edecek. Bununla beraber, anlatmak istediğiniz görsel hikâye her zaman önce gelmeli. Biz de anlarınızı istediğiniz şekilde paylaşabilmenizi daha basit ve eğlenceli hale getirmek istedik"

‘GATE KÖPRÜSÜNÜ BAŞTAN SONA ÇEKEMİYORSUNUZ’

Instagram video paylaşımlarıyla alakalı olarak da “Bu tip bir içerik paylaşmanın her zaman kolay olmadığını biliyoruz. Bazı arkadaşlarınız grup fotoğrafına giremiyor, videonuzun odağındaki kendisini sıkışmış hissediyor ve Golden Gate Köprüsü'nü baştan sona çekemiyorsunuz. Bu yeni güncellemenin özellikle video uygulamasında yaratacağı değişiklik için heyecan duyuyoruz. Geniş ekranda hiç olmadığı kadar sinematik görülecek" açıklamasını yaptı.

Instagram’ın güncellenmiş bu yeni versiyonu hem Apple cihazlarda hem de Android cihazlarda kullanılabiliyor.

INSTAGRAM NEDİR? 

İlk olarak 2010 yılında kullanılmaya başlayan Instagram, mobil cihazlarda fotoğraf paylaşım ve filtreme imkanı sunan bir uygulama olarak çıktı. Öncesinde yalnızda iPhone telefonlarda kullanılan uygulama Android sistemini kullanan telefonlarda da kullanılmaya başlayınca büyük bir başarı yakaladı. Kısa sürede artan kullanıcı sayısı Instagram'ın 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmasına neden oldu. Uygulama birçok sosyal ağ ortamında fotoğraf paylaşma imkanı sunuyor.