Instagram'a direkt mesajlaşma geldi!

Instagram'a direkt mesajlaşma geldi!
Instagram'a direkt mesajlaşma geldi!

Fotoğraf paylaşma ve direkt mesajlaşma uygulaması Snapchati satın alamayan Facebook , popüler platformu Instagrama eklediği yenilikle rekabeti arttırdı. Şirket, bugün New Yorkta düzenlediği etkinlikte yeni direkt mesajlaşma özelliğini duyurdu.

Instagram, bugün kullanıcıların resim ve videoları bütün takipçileri yerine doğrudan arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyan Instagram Direct isimli yeni özelliğini duyurdu.

Instagram Direct sayesinde kullanıcılar özel anlarını daha küçük bir grupla paylaşabiliyor. Uygulamanın güncellemesi bugünden itibaren iOS ve Androidde yerini alırken Windows Phone için hâlâ beta versiyonunda.

Instagram, önceden kulağımıza gelen dedikodularla bağdaşan bu haberi New York Cityde düzenlediği basın etkinliğinde verdi.

Güncellenmiş uygulama başlatıldığında, ana sayfa akışının sağ üst köşesinde yeni bir ikon belirecek. Buradaki gelen kutusu başkalarının gönderdiği fotoğraf ve videoları içerdiği gibi takipçilerle ya da belirli kişilerle içerik paylaşma seçeneği de sunacak.

Direct özelliğini kullanmak için, alıcının ismini seçmeniz ve bir başlık yazmanız yeterli. Sadece takip ettiğiniz kişiler size direkt resim ve videolar gönderebilecek. Takip etmediğiniz kişilerden gelen içeriği görüntülemek içinse bekleme talebi alacaksınız.