iOS 9 kotanızı bitirmesin

iOS 9 kotanızı bitirmesin
iOS 9 kotanızı bitirmesin
iOS 9'un bir özelliği var ki dikkatli olmazsanız mobil verilerinizi sünger gibi çekip tüketebilir.

Apple'ın yeni kullanıma sunduğu iOS 9, kısa sürede tüm iOS cihazlarının yüzde 50'sine girmeyi başardı. Hızla yayılmanın keyfini çıkaran iOS 9, yayınladıktan sonra birkaç güncelleme bile aldı. Bu güncellemelerden bir tanesi, mobil veri tüketimini artıran bir sorunu çözüyordu. Ancak verilerinizi tüketebilecek, aslında hata olmayan bir işlevin de iOS 9'da bulunduğu ortaya çıktı.

iOS 9'la birlikte gelen Wi-Fi Assist işlevi, varsayılan olarak açık geliyor ve Wi-Fi sinyaliniz zayıfladığında veya bağlantı yeteri kadar iyi olmadığında, sizi otomatik olarak mobil ağ üzerinden internete bağlıyor. Normalde sizi geçiş yapma zahmetinde kurtarsa da olsa da bu işlev, bazı kullanıcıların farkında olmadan veri harcamasına neden olabiliyor.

Twitter'da iOS 9 kullanıcıları tarafından yapılan paylaşımlar, Wi-Fi Assist'in aylık mobil veri kullanımını bazen 1GB'tan 3GB'a yükseltebildiğini söylüyor. Bunun yanında 7GB'ı aştığını söyleyen kullanıcılar bile var.
Wi-Fi Assist'in faydadan çok zarar getireceğini düşünüyorsanız, onu kapatabilirsiniz. Bunun için Settings > Cellular yolunu izleyin ve Wi-Fi Assist'i kapatın.


    ETİKETLER:

    Twitter

    ,

    Apple