iPhone 6 yerine iPhone Air beklentisi

iPhone 6 yerine iPhone Air beklentisi
iPhone 6 yerine iPhone Air beklentisi

Görünüşe bakılırsa Appleın yeni favorisi süper ince gövdeyi ifade eden Air takısı. Bir süre önce beklentilerin aksine iPad Air ismini kullanan firma iPhone serisinde de benzer yoldan gidebilir. Geçen sene ilan edilen beşinci nesil iPad Airin iPad 5 olarak adlandırılması bekleniyordu ama incelen gövde ve azalan ağırlık nedeniyle Air uygun bulundu. MacBook Airin izleri mobil cihazlara gelmiş oluyor.

ET News sitesinin elde ettiği bilgilere göre gelecek nesil iPhone, kalınlığı sadece 7.6 mm olan iPhone 5se kıyasla belirgin biçimde ince olacak. İddialara göre Appleın amacı kalınlığı 6 mm değerine düşürmek. Ancak aynı kaynağa göre iPhone Air incelecek olsa da ağırlığı artacak çünkü gövdede kullanılan malzemede metal öne çıkacak. Zaten Appleın ekran genişliğini arttırması bekleniyor ve böylece gövde incelse de parçalar aynı hacme sığabiliyor.

Şu anda Appleın gelecek nesil iPhone ile ilgili olarak 4.7 5.7 inç arasındaki ekranları denediği düşünülüyor. Tanıtım büyük olasılıkla Eylül ayında gerçekleşecek. Beklentilere göre Mayıs ayı içinde iPhone 5s fiyatı 100 dolar aşağı çekilecek. Bu indirimin sebebi belirli değil. Akla gelen tek seçenek o dönemde tanıtılacak bir diğer iPhone ama Eylülden çok erken olduğu için belki de iPhone Phablet karşımıza çıkabilir.


  ETİKETLER:

  IPad

  ,

  iPad 5

  ,

  İlan

  ,

  eylül

  ,

  firma

  ,

  iPad Air

  ,

  iPhone 5s