iPhone 7C ile iPhone fiyatları düşecek mi

iPhone 7C ile iPhone fiyatları düşecek mi
iPhone 7C ile iPhone fiyatları düşecek mi
Yeni bir dedikoduya göre Apple, önümüzdeki sene metal gövdeli, "küçük" bir iPhone 7C tanıtlabilir.

Bu sene çıkması beklenen plastik iPhone 6C, henüz gerçeğe dönüşmedi. Yeni dedikodulara göre ise bu telefon, önümüzdeki sene iPhone 7'yle birlikte tanıtılabilir ve metal gövdeyle gelebilir.

Apple, iki sene önce tanıttığı iPhone 5C'den sonra "ucuz" telefon modeline geri dönmedi. Ancak bu durum, 2016'da değişebilir. İsabetli tahminleriyle tanınan KGI analisti Ming-Chi Kuo'nun AppleInsider'a söylediklerine göre önümüzdeki sene iPhone 5S'ten daha iyi özelliklere sahip 4 inç'lik bir iPhone'la tanışma ihtimalimiz var. Apple'ın bugünkü iPhone 6 / 6S'ten daha küçük boyutlardaki bir iPhone'a ihtiyaç olduğunu fark ettiğini söyleyen Kuo'ya göre firma, kullanıcılardan gelen talebi karşılamayı düşünüyor.

Telefon önümüzdeki sene iPhone 7'yle birlikte çıkacağına göre ismi iPhone 6C değil 7C olabilir. Analist, cihazda bugün iPhone 6S ve 6S Plus'ta kullanılan A9 işlemciye yer verileceğini ve arka yüzünün metal olabileceğini söylüyor. İddiaya göre iPhone 7C, amiral gemisi modellere göre çok daha uygun fiyatlı olacak. Ancak iPhone 5S tanıtılmadan önce de ortaya atılan bu iddiaların doğru çıkmadığını, 5S'in pek de uygun fiyatlı bir telefon olmadığını görmüştük.