iPhone 7'ye Intel damgası

iPhone 7'ye Intel damgası
iPhone 7'ye Intel damgası
iPhone 7'nin arkasında ünlü "Intel Inside" logosuna muhtemelen rastlamayacağız. Ancak Apple'ın gelecekteki telefonları, Intel teknolojisinden faydalanabilir.

VentureBeat'in konuyla yakından ilgili kaynaklarına göre Intel, yaklaşık 1.000 mühendisiyle gelecekteki bir iPhone'da kullanılacak bir modem üzerinde çalışıyor. Habere göre Intel 7360 LTE modem, 4G LTE ve 3G CDMA ağlarını destekliyor ve iPhone 7'ye yetişme ihtimali var. Intel CEO 'su Brian Krzanich, 7360 modemin üreticilere bu senenin sonunda ulaşacağını ve 2016'da tüketicilerin kullanımına hazır olacağını söylemişti. Apple bugün tüm iPhone'larında Qualcomm'dan sağladığı modemleri kullanıyor.

Apple, Intel'in mobil tabanlı Atom işlemcisini yakın gelecekte kullanmayacak olsa da firmanın hedefi, modemi kendi ürettiği A-serisi SoC'lere entegre etmek olabilir. Modem, işlemci ve grafik işlemciyi tek bir yongada birleştirmek, daha iyi pil ömrü, daha yüksek performans anlamına gelebilir.

Intel'in satın aldığı kablosuz teknoloji firması Infineon, 2011'e kadar iPhone'ların 3G modemlerini sağlamaktaydı. Ancak o tarihten bu yana Apple, modem sağlayıcısı olarak Qualcomm'u tercih ediyor. Mobil işlemcilerin dışında Intel'in işlemcileri, Apple'ın OS X ürünlerinde yer alıyor.


  ETİKETLER:

  IPhone

  ,

  Apple

  ,

  Intel

  ,

  teknoloji

  ,

  Bugün

  ,

  CEO