iPhone kulaklıklarının bilinmeyen özellikleri

iPhone kulaklıklarının bilinmeyen özellikleri
iPhone kulaklıklarının bilinmeyen özellikleri
Gerek tasarımı, gerekseişlevi ile iPhone kullanıcılarının en sevdiği aksesuarlardan biri olan iPhone kulaklıkları üstelik son derece de işlevsel. İşte iPhone kulaklıklarının bilinmeyen özellikleri

RADİKAL -  İşte tr.fobito.com’un hazırladığı liste ile iPhone ’unuzun kulaklıklarının muhtemelen bilmediğiniz özellikleri.

-       Müzik dinlerken kulaklığınıza bir kez tıkladığınızda şarkıyı başlatabilir, bir kez daha tıklayarak şarkınızı durdurabilirsiniz.

-       Müzik dinlerken kulklığınıza iki kez tıkladığınızda sonraki şarkıya geçebilir, üç kez tıkladığınızda dinlemekte olduğunuz şarkının başına dönebilirsiniz. Bir kez daha üç kez tıkladığınızda ise bir önceki şarkıya geçebilirsiniz.

-       Kulaklığınıza iki kez tıklayıp basılı tutarsanız dinlemekte olduğunuz şarkıyı başa sarabilirsiniz.

-       Gelen aramayı kulaklığınıza bir kez tıklayarak cevaplayabilir, kulaklığınızın dahili mikrofonu ile görüşme yapabilirsiniz.

-       Telefon görüşmesi sırasında gelen ikinci bir çağrıyı kulaklığınıza bir kez tıklayarak cevaplayıp bir önceki çağrıyı bekletmeye alabilirsiniz. Kulaklığınıza basılı tutarak ise ikinci çağrıyı reddedebilirisiniz.

-       Görüşmenizi sonlandırmak için kulaklığınıza iki kez tıklamanız yeterli.

-       Boş bir durumda iken butona basılı tutarak Siri ile konuşabilirsiniz.

-       Telefonunuz kamera modundayken kulaklığınızın üzerindeki buton ile selfie çekebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha birçok ipucu için tr.fobito.com’u takip etmeyi ihmal etmeyin.


  ETİKETLER:

  IPhone

  ,

  Müzik

  ,

  Telefon

  ,

  liste