iPhone sahiplerinin kullanamayacağı 15 Android uygulaması

iPhone sahiplerinin kullanamayacağı 15 Android uygulaması
iPhone sahiplerinin kullanamayacağı 15 Android uygulaması
Uygulamalar genelde iOS ve Android için eşzamanlı olarak satışa çıksa da, bazıları yalnızca tek bir işletim sistemi için tasarlanıyor.

Android ve IOS işletim sistemleri arasında bitmek bilmeyen çekişme sürerken fobito.com, IOS işletim sistemine sahip olan cihaz kullanıcılarının henüz sahip olamadığı 15 uygulamayı derledi.

İşte Apple AppStore’da olmayan 15 Android uygulaması:

1.Muzei Live Wallpaper

Ünlü ressamların çizdiği sanat eserlerinden her gün bir tanesini duvar kağıdı olarak kullanmanızı sağlayan Muzei Live Wallpaper uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Otomatik olarak duvar kağıdı değiştiren Muzei Live Wallpaper uygulaması sadece sanat eserlerini değil, cihazınızdaki fotoğrafların veya seçtiğiniz resimlerin seçtiğiniz sürede bir değişmesini sağlar.

2.HoverChat

Herhangi bir uygulamanız ya da oyununuz açıkken transparan bir ekran sayesinde bir yandan da mesajlaşmanıza imkan veren Hover Chat, IOS kullanıcılarını kıskandıracak uygulamalardan biri.

3.Google Keep

Tüm not alma uygulamalarınızın yerine geçebilecek olan Google Keep; hem Google’a ait tüm platformlardan erişilebilir olması, hem de sesinizi yazı olarak not alabilmesi açısından son derece kullanışlı.

4.Cover

Günün belli saatlerinde daha sık kullandığınız uygulamalara erişiminizi kolaylaştıran bir kilit ekranı uygulaması olan Cover, Android işletim sisteminin ne kadar kişiselleştirilebilir olduğunu gösteren uygulamalardan.

5.Light Flow

Telefonunuzun bildirim ışıklarını kişiselleştirebileceğiniz bir uygulama olan Light Flow sayesinde e-posta, SMS ve Whatsapp gibi uygulamalardan gelen bildirimleri, bildirim ışığınızın rengini değiştirerek anlayabilirsiniz.

6.Cerberus

Bir haftalık deneme süresinin ardından ücret ödemeniz gereken bir güvenlik uygulaması olan Cerberus, telefonunuz kaybolduğunda ya da çalındığında bulmanızı kolaylaştırıyor.

7.Lux

Telefonunuzun ekran parlaklığını günün belli saatlerinde güneşin durumuna göre otomatik olarak ayarlayan Lux isimli bu uygulamanın Lite sürümü ücretsiz iken tüm seçeneklerini kullanabildiğiniz tam sürümü için satın almanızı gerektiriyor.

8.Locale

Telefonunuzun bildirimlerini seçtiğiniz ortama göre sesli, sadece titreşim ya da sessiz olarak otomatik ayarlayan Locale isimli bu uygulama da bulunduğunuz ortama göre gerekliliklerinizi ayarlamış oluyor.

9.Sky Map

Google Maps’in gökyüzü haritası olan uygulaması olan Sky Map sayesinde yıldızlar ve gezegenler hakkında pek çok bilgiye sahip olabilir ve baktığınız yıldızların isimlerini de ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

10.Link Bubble Browser

Özellikle sosyal medya uygulamalarındaki bağlantıları arka planda açmanız konusunda çok yardımcı olacak Link Bubble Browser ile internette dolaşmak daha eğlenceli ve kolay hale gelecek.

11.tTorrent

Bilgisayarınızda kullandığınız Torrent programının neredeyse tüm özelliklerini barındıran tTorrent Android uygulaması ile film, müzik ve oyunlarınızı indirebilirsiniz.

12.MightyText

Bilgisayar başında oturup da telefonundan uzaklaşanlar için kullanışlı olan bu uygulama ile bilgisayarınızdan SMS mesajları gönderebiliyorsunuz.

13.Tasker

Telefonunuzu  istediğiniz şekilde kişiselleştirmenize imkan veren Tasker isimli bu uygulama, içinde barındırdığı 200’ün üzerinde hazır işlem ile telefon kullanım deneyiminizi yeniden şekillendiriyor.

14.UCCW

Ultimate Custom Widget olarak adlandırılan bu kişiselleştirme uygulaması ile telefon kullanımınızı değiştirecek birçok widget oluşturabilirsiniz.

15.AirDroid

Bilgisayarınızdan akıllı telefonunuza bağlanarak dosya transferi yapabileceğiniz, SMS gönderebileceğiniz ve daha birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir uygulama olan AirDroid oldukça kullanışlı bir arayüze sahip. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz AirDroid'i ister internet tarayıcısından isterseniz de bilgisayarınıza yükleyeceğiniz program ile kullanabilirsiniz.

Bu uygulamalar dışında Android, IOS ya da Windows Phone cihazınıza yükleyebileceğiniz tüm uygulamaların incelemelerini ve mobil cihazlarınız için kullanabileceğiniz önemli ipuçlarını fobito.com’da bulabilirsiniz.