iPhone'da pil ömrünü uzatma yolları

iPhone'da pil ömrünü uzatma yolları
iPhone'da pil ömrünü uzatma yolları
Uygulamadan uygulamaya gezdiğiniz iPhone'unuzun pilinin bitmesi çok normal. Peki bu pilin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için yapabileceğiniz şeyler yok mu? İşte iPhone'da pil ömrünün uzaması için tavsiyeler...

Gün boyu elinizden düşürmediğiniz ve uygulamadan uygulamaya gezindiğiniz iPhone’unuzun pili, muhtemelen siz daha günün ortasına gelmeden yarılanmış oluyor. Maalesef her zaman da şarj edebilecek bir yer bulamıyorsunuz ya da acil bir için günün geri kalanında dışarıda olmanız gerekiyor.

Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak iPhone’unuzun kalan bataryasını daha uzun süre kullanabilir ve günün sonunu “Lütfen Şarj Cihazını Bağlayın” uyarısını görmeden getirebilirsiniz.

?     Ayarlar > Wi-Fi seçeneği ile kablosuz bağlantınızı kapatabilir ve telefonunuzun her yerde bağlanabilecek bir kablosuz bağlantı noktası arayıp şarj yemesini engelleyebilirsiniz.

?     Ayarlar > Bluetooth seçeneğini de kapatarak Bluetooth bağlantınızı kesebilirsiniz.

?     Ayarlar > Gizlilik > Konum seçeneğini kapatarak telefonunuzun bulunduğunuz yeri algılamak için GPS kullanımını kapatabilir böylece yine şarjınızdan tasarruf edebilirsiniz.

?     Ayarlar > Genel > Şebeke > 3G’yi Etkinleştir seçeneğini kapatarak 3G bağlantınızı da devre dışı bırakabilirsiniz. Unutmayın sürekli veri transferi, sürekli harcanan batarya demek.

?     Ayarlar > Genel > Şebeke > LTE’yi Etkinleştir Ülkemizde halihazırda zaten mevcut olmayan LTE bağlantısıda şayet cihazınız yurt dışından getirilmiş ise gönül rahatlığı ile kapatabileceğiniz özelliklerden.

?     Ayarlar > Sesler menüsünden zil seslerini ve titreşimi kapatarak telefonunuzun uyarılarda da şarj harcamasını engelleyebilirsiniz.

?     Ayarlar > Parlaklık & Duvar Kağıdı > Otomatik Parlaklık seçeneğini kapatarak ekran parlaklığınızı sabitleyebilir böylece etraftaki ışığı algılamasını sağlana ve şarj yiyen sensörleri de devre dışı bırakabilirsiniz. Buna ek olarak yine aynı menüden ekran parlaklığınızı da düşürerek ayrıca tasarruf sağlayabilirsiniz.

?     Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Yeni Verileri Al başlığından da Anında İlet özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu maddeler her ne kadar telefonunuzu kısmen işlevsiz kılacakmış gibi görünse de telefonunuzun batarya verimliliğini oldukça artıracak ve günlük telaşeniz sırasında bir de telefonunuzun şarjını düşünmenizi engelleyecektir.

Kaynak: fobito.com


  ETİKETLER:

  IPhone

  ,

  tasarruf

  ,

  Mail

  ,

  şarj

  ,

  ,

  zaman

  ,

  kaynak

  ,

  batarya