Iron Man 7 yaşındaki çocuğa biyonik kol hediye etti

Iron Man 7 yaşındaki çocuğa biyonik kol hediye etti
Iron Man 7 yaşındaki çocuğa biyonik kol hediye etti
Iron Man (Demir Adam) karakterini canlandıran ünlü oyuncu Robert Downey Jr., doğuştan kolu olmayan 7 yaşındaki çocuğa büyük bir sürpriz yaptı.

RADİKAL - Florida’da yaşayan 7 yaşındaki Alex Mead, tüm yaşamı boyunca unutamayacağı bir gün geçirdi. Ünlü aktör Robert Downey Jr., Tony Stark karakterine bürünerek Mead'i ziyaret etti ve doğuştan kolu olmayan Mead’e önemli bir hediye verdi.

Ünlü aktör Atlanta’da bir araya geldiği küçük çocuğa 3D yazıcılarla yapılmış, ‘Iron Man’inkine benzer bir biyonik kol hediye etti.

Mead, 3D yazıcıyla oluşturulan biyonik kolu, normal kolu gibi kullanabilecek. 

Proje Limbitless Solutions adlı şirkete ait. Microsoft’un da destek verdiği proje, The Collective Project adıyla hayata geçiyor. Central Florida Üniversitesi’nde doktorasını yapan Albert Manero’nun kurduğu şirket, çocuklara bedava vermek üzere biyonik kollar üretiyor. Projenin ilk talihlisi Mead olurken, Manero çocukların hayatını kolaylaştıracak olan uzuvları dağıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Robert Downey Jr., hem çok sevdiği bir kahramanla buluşan hem de özel bir hediye aldığı için mutlu olan çocuğu, bu yaz Atlanta'da gerçekleştirilecek yeni ‘Captain America’ filminin çekimlerine de davet etti.