İşte karşınızda Apple Watch!

İşte karşınızda Apple Watch!
İşte karşınızda Apple Watch!
Apple Berlin'de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni MacBook'larıyla birlikte aylardır konuşulan Apple Watch'un son halini dünyayla paylaştı. Peki Apple Watch ile neler yapabileceğiz? Ne zaman ve hangi fiyat etiketiyle satışa çıkacak?

Öncelikle Apple'ın üç farklı akıllı saatle geldiğini belirtelim: Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition...

RENKLER

Apple'ın bugüne kadar sunulan en kişisel cihazı olma özelliği taşıyan akıllı saati Apple Watch klasik ve uzay siyahı olmak üzere iki farklı senk seçeneğine sahip. Apple Watch Sport modeli ise gümüş ve uzay grisi renklerini sunuyor. Apple Watch Edition sürümünde ise iki farklı 18 ayar altın kasa seçeneği bulunuyor.

COOK: "EN KAPSAMLI SAAT"

Apple Watch için bugüne dek tasarlanan en gelişmiş saat tabirini kullanan şirketin CEO'su Tim Cook, saatin en kapsamlı sağlık ve fitness arkadaşı olduğunu vurguladı.

Dahili mikrofon ve hoparlörü sayesinde telefon çaldığında Apple Watch ile cevap verebiliyorsunuz; yani telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek yok.

Bunun dışında Digital Watch özelliği sayesinde saatin ekranına çizdiğiniz şekiller arkadaşınızın ekranında görüntülenebiliyor.

Örneğin müzik dinliyorsunuz; Apple Watch ile çalan müziği saatiniz üzerinden kontrol edebiliyor, parça değiştirebiliyor veya sesi azaltıp yükseltebiliyorsunuz.

iPad Pro işte böyle olacak

BİLDİRİMLER HEMEN SAAT EKRANINA GELİYOR

Ayrıca iPhone’a gelen bildirimler otomatik olarak Apple Watch üzerinde de görüntülenebiliyor. Örneğin gelen bir SMS veya çağrı bildirimini anında saatiniz üzerinden görebiliyorsunuz.

Saat, iletişim, fitness ve sağlık özelliklerine ek olarak WatchKit sayesinde Apple Watch, yeni uygulamalara da açık hale geliyor. Siri Watch üzerinden konuşarak aktif hale geliyor. “Hey Siri” komutu ile farklı görevleri yerine getirebiliyor.

APPLE WATCH İLE KASADA ÖDEME DE YAPABİLİYORSUNUZ

Apple'ın online ödeme sistemi Apple Pay de Apple Watch'u destekliyor ve ödeme yaparken saatinizi kullanabiliyorsunuz.

INSTAGRAM'A GİRİP SAATİNİZLE FOTOĞRAFLARI BEĞENEBİLİYORSUNUZ

Instagram'ı dahi saatiniz üzerinden takip edebilirsiniz. Örneğin Instagram üzerindeki akışı görüp fotoğrafları da beğenebilirsiniz. Bunun için telefona ihtiyacınız yok!

Apple Watch telefonunuzla iletişim kurmak için Bluetooh haricinde Wi-Fi ağını da kullanıyor. Bu sayede evin içindeyken Bluetooth mesafesi sorun olmaktan çıkıyor.

App Store'dan indirilebilen Apple Watch uygulaması ile saat ve telefon birbirine entegre oluyor.

TEK ŞARJ 18 SAAT PİL ÖMRÜ

Tek şarjda pil süresi 18 saati bulan Apple Watch’u mıknatıslı şarj aparatıyla şarj etmek oldukça basit... Bunun dışında Apple Watch Sport'un yapımında kullanılan alüminyum diğer alaşımlara göre yüzde 60 daha dayanıklı ve daha hafif...

Apple iOS 8.2 güncellemesini yayınladı

10 BİN DOLARA SAAT

Apple Watch paslanmaz çelik kasalı model 549 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Apple Watch Sport'ta ise fiyatlar 349 dolardan başlıyor. 18 ayar altın Apple Watch Edition'lar ise 10 bin dolar (yaklaşık 26 bin TL) fiyat etiketine sahip...

Apple bombayı patlattı! İşte dünyanın en ince ve hafif MacBook'u

ÇIKIŞ TARİHİ

Apple Watch 24 Nisan itibariyle Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya , Hong Kong, Japonya, ABD ve İngiltere 'de satışa sunulacak. Yani ilk etapta Türkiye 'ye bu saatler gelmeyecek.

ÖN SİPARİŞ 10 NİSAN'DA BAŞLIYOR

10 Nisan’dan itibaren ön siparişler açılıyor. Apple mağazalarında ön sipariş döneminde saatleri denemek mümkün.