İşte Windows 9'un fiyatı

İşte Windows 9'un fiyatı
İşte Windows 9'un fiyatı
Windows 9'dan yeni gelen bilgiler, bu kez de fiyatı hakkında önemli ipuçları veriyor.

Yeni iddialara göre Microsoft, mevcut kullanıcılarını Windows 9'a yükselmeye ikna etmek için cazip tekliflerde bulunmaya hazırlanıyor.

Sızıntılarıyla isim yapan Rus Wzor'a göre Windows 9 ya ücretsiz gelecek, ya da bazı özel teklifler sunacak. Wzor'un iddiasına göre Windows 8'in OEM sürümünü satın almış olanlar, Windows 9'a 20 dolar karşılığında yükseltebilecekler. Windows XP'nin kullanım oranının hala Microsoft'un istediği seviyeye düşmemesi nedeniyle Microsoft, XP kullanıcılarına Windows 9'a geçmeleri için "müthiş" bir teklif sunacak.

Wzor'a göre Microsoft, Windows 9 Pro OEM'in test sürümünü yayınlamayacak, ancak Windows 9'un Enterprise sürümünün teknik ön izleme yapılarının bazı kişilerin elinde olduğu söyleniyor. Bu arada düşünülenin aksine, Microsoft'un Windows RT'yi bırakmayacağı, şu sıralar Windows 9 RT'nin test yapılarını denediği söyleniyor. Windows 9 RT, henüz duyurulmayan Surface 3'te (Surface Pro 3, ayrı bir tablet) kullanılacak.

Wzor, Windows 9'un sahip olacağı yeni özelliklerden de bahsediyor. Söylentiye göre yenilenen işletim sistemi, Ultra HD TV'ler için 3D mod desteği sunacak, bunun yanında buluta veri yedekleme ve buluttan geri yüklemeyi destekleyecek. Bunun yanında Microsoft'un sistem yedeklerini bulutta sanallaştırmaya izin verecek bir işlev geliştirdiği söyleniyor.


    ETİKETLER:

    Windows

    ,

    Microsoft